Пасажирам міжнародних рейсів у Житомирі розповіли про торгівлю людьми
13 Липня 2016 • 12:10
Кіл-сть переглядів: 677
На Житомирському обласному автовокзалі сьогодні, 13 липня, пройшла інформаційно-просвітницька акція «Людина – не товар» з нагоди відзначення Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми.
Акція пройшла за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з Житомирською міською громадською організацією «Авенір» та Житомирським обласним гендерним ресурсним центром Житомирської обласної ради.
Організатори розвісили на будівлі автовокзалу інформаційні плакати, роздали подорожуючим тематичні пам’ятки «Якщо їдете працювати за кордон: дізнайтесь докладну інформацію про умови працевлаштування» та «Перед виїздом за кордон з метою навчання перевірте заплановані умови», які покликані підвищити обізнаність про ризики торгівлі людьми та упередити їх прояви.
Заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту ОДА Олександр Антонюк розповів, що в нашій області впродовж першого півріччя 2016 року вже встановлено статуси чотирьом особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Такі акції не є одноразовими, вони продовжуватимуться і надалі. Перша з них, яка пройшла сьогодні, була спрямована безпосередньо на ту аудиторію, яка вже вирушає за кордон. Якщо ці люди їдуть працевлаштовуватися і у них ще є сумніви на рахунок легальності, вони ще можуть у дорозі зателефонувати на національну гарячу лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за тел. 0-800-505-501 або 527 з мобільного.
Довідково:
У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів, аби перемогти це зло. План передбачає інтеграцію боротьби з торгівлею людьми в більш широкі програми ООН для того, щоб прискорити темпи розвитку і підвищити ступінь безпеки в усьому світі.
У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняли резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».