Під час децентралізаційного форуму 18 громад із Житомирщини та Вінниччини підписали меморандуми про співпрацю
19 Листопада 2018 • 16:32
Кіл-сть переглядів: 208
180 учасників, 18 спікерів, 4 панельні сесії, меморандуми про співпрацю між громадами Житомирської та Вінницької областей, жваві обговорення та дискусії – такі результати обласного форуму «Децентралізація: від об’єднання до розвитку».
Форум проходив упродовж дня, 16 листопада, у Житомирському медичному інституті.
За словами директора Центру розвитку місцевого самоврядування Василя Невмержицького, форум став майданчиком обміну досвідом між громадами, бізнесом та владою.
«До роботи 4 панельних сесій долучились близько 180 учасників із Житомирщини та інших областей, 18 спікерів як з України, так і з міжнародних організацій, представники бізнесу та влади. Форум зумів об’єднати усіх, хто зацікавлений в успішному впровадженні реформи децентралізації. Адже упродовж дня учасники спілкувались, дискутували, обмінювались власним досвідом роботи з реалізації проектів розвитку. І що не менш важливо – обмінювались контактами для майбутньої співпраці. Крім цього, 9 ОТГ Житомирщини підписали меморандуми про співпрацю із громадами Вінницької області», – зазначив Василь Невмержицький.
Меморандуми про співпрацю і партнерство підписали Городнинська, Любарська, Високівська, Чоповицька, Тетерівська, Семенівська, Брусилівська, Новоград-Волинська та Червоненька ОТГ. Цей документ окреслює перспективи майбутнього співробітництва із ОТГ Вінниччини. Та дозволить не лише ділитись досвідом реалізації розвиткових проектів, а й обмінюватись практичним досвідом вирішення проблем громад.
Участь у форумі взяли Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова облради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин та народний депутат України Володимир Арешонков.
У першій пленарній сесії «Реформи Non-Stop. Реалії та перспективи децентралізації в Україні: регіональний вимір» представники влади обговорили результати впровадження реформи та перспективи завершення модернізації системи місцевого самоврядування.
Геннадій Зубко наголосив на тому, що реформа децентралізації розпочалась у 2014 році і тоді в неї майже ніхто не вірив. Результати та досягнення перших об’єднаних громад стали прикладом для усіх інших – розпочався процес втілення реформи. І 2019 рік має бути ключовим у добровільному об’єднанні територіальних громад.
Голова ОДА Ігор Гундич у свою чергу підкреслив, що сьогодні вже не потрібно нікого переконувати в успішності децентралізації – люди самі розуміють переваги об’єднання. І саме тому Житомирська область є лідером в децентралізації.
Під час наступних панельних дискусій представники влади, бізнесу та міжнародних проектів говорили про:
- налагодження комунікації між громадою, бізнесом та владою;
- залучення міжнародної підтримки для громад.
А також презентували чотири найкращі практики реалізації розвиткових та соціальних проектів у об’єднаних громадах.
Спікерами на чотирьох сесіях були представники Програми «U-LEAD з Європою», Програми USAID DOBRE, проекту DESPRO, інвестиційних компаній, державних структур та громад.
Довідково. Організатори форуму – Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування і Житомирська обласна державна адміністрація. Мета – досягти спільного бачення пріоритетів і результатів децентралізації, покращити комунікацію між владою, бізнесом і громадами та прийняти рішення, що сприятимуть місцевому та регіональному розвитку.