Підхід влади до врегулювання питань надання соціальних гарантій Захисникам і Захисницям України та членам їх сімей на Житомирщині має комплексний та системний характер, — Віталій Бунечко
13 Жовтня 2023 • 16:22
Кіл-сть переглядів: 681
Сьогодні, 13 жовтня, у Житомирській ОВА відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань комплексного врегулювання державних соціальних гарантій ветеранам, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на тему: «Соціальна підтримка ветеранів, Захисників і Захисниць України та членів їх сімей на рівні територіальних громад».
Участь у засіданні взяв начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зі своїм заступником Віктором Градівським, а також Народні депутати України, представники міністерств та відомств, громадських організацій, Житомирської міської ради, профільних структурних підрозділів ОВА.
Під час засідання учасники обговорили комплексну реалізацію державної соціальної підтримки Захисників і Захисниць України в контексті низки нових питань та викликів, які виникли у звязку із повномасштабним вторгненням рф до України.
Так, під час заходу, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зазначив, що у зв’язку з повномасштабною російською агресією кількість ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України суттєво зростає. Він зазначив, що Держава та місцева влада дбають про ветеранів та мають чіткий алгоритм дій, який дозволить їм адаптуватися до життя без війни.
«Наші Захисники та Захисниці повинні одразу після завершення військової служби отримати чіткий алгоритм дій, який дозволить їм адаптуватися до життя без війни. Для цього ми разом з центральними органами виконавчої влади реалізуємо низку програм підтримки ветеранів в області», — зазначив Віталій Бунечко.
Зокрема, спільно з центральними органами виконавчої влади Житомирська область вже започаткувала цілу низку програм підтримки ветеранів. Вже зараз при медичних закладах Житомирщини працює 31-на мультидисциплінарна реабілітаційна команда, до складу якої окрім медичних спеціалістів різного профілю входять і соціальні працівники. Для вирішення нагальних питань ветеранів війни, родин захисників, які втратили своїх годувальників область продовжує працювати над запровадженням нових проєктів та програм.
На сьогодні у 64 із 66 громад області, виходячи зі своїх можливостей та потреб, створено ветеранські хаби або місця надання соціальних та адміністративних послуг на базі єдиного вікна.
Для соціальної підтримки вразливих категорій громадян, у тому числі сімей ветеранів, у місцевих бюджетах області на 2023 рік передбачено 296 млн грн.
За рахунок цих коштів органами державної влади та місцевого самоврядування надаються додаткові гарантії, а саме:
- адресна грошова допомога, в тому числі у разі загибелі або смерті ветерана війни,
- безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування,
- безкоштовне та позачергове зубопротезування,
- забезпечення безкоштовним харчуванням дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах,
- безкоштовне навчання у музичній і художній школах.
Також на 2023 рік області з державного бюджету спрямовано 238,1 млн грн на виплату грошової компенсації для придбання житла родинам ветеранів війни, завдяки яким поліпшити свої житлові умови зможуть 120 сімей ветеранів.
На сьогодні вже 17 родин придбали житло на загальну суму 31,6 млн грн.
Кім того, за рахунок державної програми із професійної адаптації вже укладено договори на навчання 99 осіб на загальну суму 1,3 млн грн.
Набуті професійні знання та навички дозволять ветеранам і членам їх родин бути більш спроможними на ринку праці, реалізувати свої можливості та потреби.
Ще одним із найважливіших пріоритетів для медичної сфери Житомирської області є лікування та реабілітація військовослужбовців та ветеранів війни, членів їх родин. В області функціонує КНП «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради, який надає реабілітаційну допомогу після оперативних втручань на хребті та суглобах, після перенесеного інсульту та інших захворювань опорно-рухового апарату і нервової системи. З метою забезпечення реабілітаційної та психологічної допомоги військовослужбовцям та ветеранам війни в області функціонує Комунальне некомерційне підприємство «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради. Госпіталь у співпраці з польськими колегами реалізували дворічну Програму з підготовки психологів на практичних базах в Республіці Польща.
Крім того, для організації та координування на обласному рівні процесу реабілітації та адаптації наших захисників до цивільного життя у Житомирській обласній військовій адміністрації створено окремий підрозділ – Відділ з питань ветеранської політики, який очолив ветеран війни.
«Соціальний захист та підтримка ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, членів їх родин зараз є важливими як ніколи. Тому нашим головним завданням є забезпечення максимально швидкої та комфортної адаптації наших ветеранів до мирного життя», — підкреслив Віталій Бунечко.