Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#підсумкироку: Житомирщина вражає і надихає своїм природно-заповідним фондом

08 Лютого 2023 • 13:40

Кіл-сть переглядів: 174

На території Житомирської області знаходиться 268 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 142155,3499 га, з них 20 об’єктів загальнодержавного значення (їхня площа становить 57940,04 га) та 248 об’єктів місцевого значення (площею 84215,3099 га). Відсоток заповідності становить 4,75 %.

 

У 2022 році рішенням дванадцятої сесії Житомирської обласної ради VIII скликання від 07.12.2022 №474 було оголошено нові об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, а саме:

 

Ландшафтний заказник місцевого значення «Любарський» площею 159,2611 га. Ландшафтна територія заказника – це верхів`я річки Случ та прилеглі ділянки заплави. Загальний вигляд заплави досить строкатий – чергування ділянок евтрофних трав`яних, трав`яно-гіпнових та чагарникових боліт, а також болотистих та торф`янистих лук.

 

Пріоритеними в охороні у заказнику є види тварин, що охороняються за Бернською конвенцією, а саме: лебідь-шипун, чапля сіра, чапля біла, бугай, бугайчик, а також черепаха болотна. З рослинного світу пріоритетними в охороні є рідкісні угруповання прикріплених водних видів з плаваючим на поверхні листям – латаття білого та глечиків жовтих, занесених у Зелену книгу України.

 

Ландшафтний заказник місцевого значення «Трощанський» площею 105,1864 га. Територія заказника в цілому повторює напрямок річки Тетерів і простягається вузькою смугою вздовж її течії близько 3,7 км. Ширина заказника сильно змінюється. Вона є найбільшою у південній частині (близько 200 м), а найменшою (50 м) у північній частині, де його територія виділена у межах прибережної захисної смуги річки Тетерів.

 

Пріоритетними в охороні у заказнику є рідкісні види тварин, що охороняються за Бернською конвенцією – чапля біла, бугай. До Бернської конвенції і в Червону книгу України (2009) занесена скопа.

 

З рослинного світу пріоритетними в охороні є рідкісні водні угруповання латаття білого та глечиків жовтих, які занесені у Зелену книгу України.

 

Лісовий заказник місцевого значення «Урочище Зікове» площею 227,8 га. Територія заказника – це слабо-хвиляста водороздільна ділянка, зайнята переважно дубово-сосновими та грабово-дубовими лісами. Пріоритетами в охороні флори та фауни заказника є старовікові (130-160 років) сосново-дубові ліси крушиново-трясучковидноосокові, а також рідкісні види рослин, занесені у Червону книгу України в 2009 році, зокрема гніздівка звичайна, булатка червона, лілія лісова, любка дволиста та коручка морозноковидна; рідкісні рослинні угруповання, занесені у Зелену книгу України – звичайнодубові ліси жовторододендронові; види птахів, що охороняються за Бернською конвенцією, а саме: з денних хижих птахів-канюк звичайний та яструб великий, а з нічних хижих птахів-сова сіра та сова вухата.

 

Лісовий заказник місцевого значення «Мокренський» площею 56,1 га. Основним завданням заказника є охорона та збереження в природному стані унікальних високобонітетних, старовікових (120-125 років) дубових, грабово-дубових та липово-дубових лісів неморального типу.

 

Пріоритетом охорони у заказнику є рідкісні види рослин, занесені у Червону книгу України в 2009 році, а саме: підсніжник білосніжний, коручка морозниковидна, лілія лісова, любка зеленоквіткова, гніздівка звичайна. Основним завданням заказника є охорона та збереження в природному стані унікальних високобонітетних, старовікових (120-125 років) дубових, грабово-дубових та липово-дубових лісів неморального типу.

 

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Поліський дуб» площею 0,01 га.  Пам’ятка природи місцевого значення «Поліський дуб», якому нараховується 350 років і  знаходиться у 20 м від центральної будівлі Поліського природного заповідника, за адресою: вул. Заповідна, 1.

 

Окрім цього, протягом 2022 року площу природно-заповідного фонду області було збільшено на 548,3575 га.

 

Версія для друку