Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Підтримка підприємств-експортерів надважлива для сталого економічного розвитку Житомирщини, — Володимир Федоренко. ВІДЕО

30 Вересня 2020 • 16:32

Кіл-сть переглядів: 456

Сьогодні, 30 вересня, у Житомирі заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин провів виїзну нараду з питань програми Уряду про стимулювання експорту.

 

У нараді взяли участь перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, директор Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Наталія Арендарчук,  голови райдержадміністрацій та ОТГ та представники найбільших підприємств-експортерів Житомирської області.

 

Учасники наради обговорили ряд важливих питань, зокрема стан зовнішньоекономічної діяльності Житомирської області та підтримку українських експортерів за допомогою інструментів Експортно-кредитного агентства.

“Обласна державна адміністрація в межах наданих їй державою повноважень готова докласти максимум зусиль для реалізації зазначених намірів. Спільно ми зможемо знайти точки дотику та намітити шляхи й подальші кроки для розв’язання будь-яких проблем”, — сказав Володимир Федоренко.

Директор Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Наталія Арендарчук поінформувала, що за підсумками 2019 року спостерігається позитивна тенденція до зростання обсягів експорту в Житомирській області. У 2019 році експорт товарів становив 719,2 млн дол. США, що порівняно з 2018 роком збільшився на 8,7% (на 57,3 млн дол. США). 

 

Однак, у І півріччі 2020 року експорт товарів становив  309,3 млн дол. США, що порівняно з січнем-червнем 2019 року зменшився на 15%. Причиною такого зменшення, в більшій мірі, стали обмеження, які були запровадженні у зв’язку з поширенням пандемії вірусу COVID-19.

 

Володимир Федоренко подякував голові правління Акціонерного товариства «Житомирський маслозавод» Петру Рудю за надану можливість провести виїзну нараду за участю Олександра Романішина у приміщенні компанії “Рудь”, а також ознайомитися з виробничим процесом одного з найбільших підприємств Житомирської області.

 

Довідково. У 2019 році обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 445,2 млн дол. США, або 61,9% від загального обсягу експорту, та збільшився порівняно з 2018 роком на 3,5%.

 

Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари до Німеччини – 23,6% від загального обсягу експорту, Польщі – 10,3%, Білорусі – 7,6%, Китаю – 5,6%.

 

У товарній структурі експорту переважали продукти рослинного походження – 24,3% від загального обсягу експорту; машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 22,4%, деревина та вироби з неї – 15,4%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 8,3%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 7,5%, недорогоцінні метали та вироби з них – 5,7%, мінеральні продукти – 4,2%.

 

У І півріччі 2020 року обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 192,1 млн дол. США або 62,1% від загального обсягу експорту та зменшився порівняно з січнем-червнем 2019 року на 14,5%.

 

Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари до Німеччини – 23,5% від загального обсягу експорту, Польщі – 10,5%, Китаю – 7,1%.

 

У товарній структурі експорту переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 23,3% від загального обсягу експорту, продукти рослинного походження – 18,4%, деревина та вироби з неї – 18,2%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 9,0%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 7,7%, мінеральні продукти – 5,0%, недорогоцінні метали та вироби з них – 4,6%.

 

 

 

Версія для друку