Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Польський народ чи не найбільше перейнявся війною в нашій державі, — Віталій Бунечко

27 Липня 2022 • 11:21

Кіл-сть переглядів: 414

У приміщенні Житомирської обласної військової адміністрації 26 липня відбулася онлайн зустріч з віце-маршалком Войцехом Калужа воєводства Сілезії Республіки Польща.

 

У зустрічі взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно зі своїм заступником Віктором Градівським та представники профільних структурних підрозділів ОВА.

 

«Перш за все хочу щиро і від усієї душі висловити вдячність за допомогу, яку Сілезьке воєводство надає жителям Житомирщини та всієї України у цей важкий для нашої країни час», — сказав Віталій Бунечко.

 

Начальник Житомирської ОВА також зазначив, що Польща упевнено увійшла у топ-десять найбільших торгових партнерів Житомирщини. На території області розташовано 30 підприємств з польськими інвестиціями, які дають робочі місця для майже 10 тисяч жителів громад. Загальний обсяг залученого польського капіталу становить більш ніж 2 мільйони доларів.

 

«Переконаний, що існує безліч можливостей для розширення міжрегіонального співробітництва. Хочу Вас запевнити, що Житомирщина відкрита до співпраці і готова надати відповідну допомогу для реалізації різних проєктів. Зазначу, що вже близько 7 років у нас успішно діє Меморандум про співпрацю між Житомирщиною та Сілезьким воєводством», — підкреслив Віталій Бунечко.

 

Детальніше дивіться у ВІДЕО нижче.

 

Довідково. Республіка Польща є одним із найбільших зовнішньоекономічних партнерів області.

 

За підсумками 4 місяців 2022 року експортних операцій здійснено на суму 36,8 млн дол. США, що майже на 40% більше ніж за відповідний період 2021 року, імпортних операцій здійснено на суму 15,3 млн. дол. США, що на 34% менше показника минулого року.

 

У товарній структурі експорту переважали: деревина і вироби з деревини – 15% від загального експорту країни, електричні машини – 15%, керамічні вироби – 12%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 11%, зернові культури – 8%.

 

У структурі імпорту вагому частку займали: електричні машини – 23%, керамічні вироби – 15%, пластмаси та полімерні матеріали – 10%%, м’ясо та їстівні субпродукти – 7%, добрива – 6%, екстракти дубильні – 6%.

 

За весь час співпраці з польськими партнерами підписано ряд угод:

 

– про міжрегіональне співробітництво між Житомирською державною адміністрацією України та Куявсько – Поморським воєводством Республіки Польща (26.09.2004);

 

– про співробітництво та розвиток дружніх відносин між Житомирською обласною державною адміністрацією та Сілезьким воєводством (10.10.2015);

 

– 12 угод між районами/містами області та повітами/містами воєводств Республіки Польща.

 

 

Версія для друку