Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Понад 8 тисяч девайсів для онлайн-навчання учнів і вчителів Житомирщини. Результати діяльності Коаліції девайсів

27 Січня 2025 • 11:49

Кіл-сть переглядів: 110

Рік тому Міністерство освіти і науки України, Фундація Олени Зеленської та Міністерство цифрової трансформації, запустили Коаліцію девайсів. Це об’єднання організацій, урядів та меценатів, які забезпечують українських учнів і вчителів гаджетами для онлайн-навчання.

До Коаліції приєдналося понад 14 партнерів, ключовими імплементаторами стали найбільші міжнародні організації — ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, Theirworld, GBC for Education.

 

Коаліції девайсів вдалося залучити понад 100 000* гаджетів для навчання:

  • 87 000 для учнів
  • 12 000 для вчителів
  • 1 700 для освітніх центрів та класів НУШ

 

*з урахуванням запланованого постачання у березні та квітні 2025 року

У пріоритеті забезпечення гаджетами стали прифронтові та прикордонні області.

Зокрема у Житомирській області було охоплено 596 навчальних закладів та доставлено 8232 девайси.

«Одна з наших цілей в освіті — повернути якомога більше дітей до безпечного очного навчання. А там, де це неможливо, забезпечити якісне навчання онлайн. Коаліція девайсів за рік залучила приблизно 100 000 гаджетів для учнів і вчителів, що дає змогу продовжувати навчатися навіть в умовах війни. Щоб відстежувати потреби в девайсах та ефективно контролювати процес їхнього розподілу, ми запустили публічний дашборд. Завдяки цифровим інструментам ми можемо забезпечувати учнів гаджетами та ухвалювати ефективні управлінські рішення», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.

 

«Для нас важливо, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до освіти. Щоб онлайн-навчання було ефективним для всіх, рік тому ми об’єднали понад 14 міжнародних і національних партнерів навколо ініціативи забезпечення девайсами тих, хто потребує їх найбільше. Ми прагнемо закрити критичну потребу в 125 461 пристрій і більшу частину роботи вже зроблено – понад 100 000 девайсів забезпечено. Очікуємо повністю досягти цієї мети уже протягом 2025 року», — сказав Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти і науки України

 

Чому забезпечення девайсами важливо?

 

Сьогодні через повномасштабне вторгнення близько 434 тисяч учнів в Україні не мають доступу до очного навчання. Щоб онлайн-освіта була ефективною, Коаліція девайсів поставила за мету забезпечити учнів і вчителів пристроями, що дають змогу підтримувати доступ до освіти, навіть у складних умовах війни. Це є також складником інфраструктурного компонента комплексної політики Школа офлайн.

«Зробити все можливе, щоб наші діти навіть в умовах війни безперешкодно отримували доступ до знань, є одним із головних завдань Фундації Олени Зеленської. За весь час діяльності ми забезпечили понад 65 тисяч школярів і педагогів планшетами та ноутбуками, зокрема й девайсами, залученими в межах Коаліції. Щиро радіємо тому, що спільними зусиллями й за підтримки наших міжнародних донорів ми сьогодні маємо такі результати», — зазначила Ніна Гобачова, директорка Фундації Олени Зеленської.

За якими принципами працює Коаліція девайсів?

  1. Пріоритетність категорій отримувачів девайсів
    Коаліція зосереджує увагу на найбільш вразливих категоріях дітей: з малозабезпечених чи багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, дітей з особливими освітніми потребами, осіб з інвалідністю та тих, хто позбавлений батьківського піклування.

  2. Актуальність потреби
    Інформацію про потреби визначали через департаменти освіти і науки обласних військових адміністрацій, які проводили опитування серед громад та закладів освіти. Батьки чи законні представники дітей могли подавати заявки через адміністрацію школи для отримання девайсів. Зібрані дані передавали партнерам розвитку для забезпечення належного розподілу техніки. Важливо: саме заклади освіти, на основі поданої потреби, здійснюють розподіл девайсів серед учнів і вчителів.

  1. Прозорість розподілу техніки
    Для забезпечення прозорості процесу МОН та Мінцифра створили спеціальний дашборд, на якому кожен може відстежувати кількість девайсів, переданих до конкретних областей, населених пунктів або навчальних закладів. Це дає можливість контролювати, скільки гаджетів отримують учні та вчителі, а в разі невідповідностей залишати відгук для подальшого реагування.

  2. Безоплатне користування для учнів та вчителів
    Більшість* девайсів в межах Коаліції передавали у власність закладів освіти. Адміністрація закладу надає їх у безоплатне користування учням і вчителям, які мають найбільшу потребу.

    У разі пошкодження пристроїв через форс-мажорні обставини, зокрема військові дії, заклади освіти як власники девайсів мають забезпечити їхнє відновлення або здійснити процедуру списання, якщо ремонт неможливий, згідно з чинним законодавством.

Версія для друку