Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Поради педіатра: яких лікарів варто відвідати з дитиною перед 1 вересня

12 Серпня 2015 • 13:20

Кіл-сть переглядів: 888

У зв’язку з наближенням нового навчального року, дитині варто пройти медичну комісію. Це потрібно для того, щоб визначити, чи здорова дитина, як вона розвивається, чи зможе виконувати на уроці фізкультури всі вправи тощо. У кабінеті лікаря вам дадуть направлення на аналізи і медичну форму.

 

Лабораторні дослідження. Аналіз крові покаже, чи не страждає дитина від анемії та чи немає в організмі запального процесу. Аналіз сечі дасть інформацію про роботу нирок. Аналіз калу покаже, чи немає  у дитини глистів. Це основні три аналізи, які потрібно здати. Також необхідно пройти електрокардіографічне дослідження (ЕКГ) в кабінеті функціональної діагностики.

 

Окуліст. Визначивши поганий зір у дитини, він може призначити окуляри та порадить посадити дитину за першу парту.

 

Лор. Визначить, як дитина чує, чи є запалення в ротовій порожнині, як вона дихає носом. У багатьох дітей виявляють хронічний тонзиліт та аденоїди. Завдяки цьому огляду батькам розкажуть, як уникнути частих ангін, фарингітів, що робити з аденоїдами, щоб дитині легше дихалося.

 

Невропатолог. Перевірить рефлекси на наявність неврологічних захворювань. Якщо у дитини часто болить голова, вона погано спить та у неї  знервований характер, про це обов’язково потрібно розповісти лікарю – він підкаже, як правильно адаптуватися до школи.

 

Хірург-ортопед. Визначає, чи є викривлення постави, плоскостопість. Важливо, щоб у школі висота парти відповідала зросту дитини, інакше це загрожує викривленням хребта, а якщо воно вже є, тим більше.

 

Логопед. Перевірить мову дитини. Якщо дитина не вимовляє певні літери, лікар розповість про легкі вправи для артикуляції.

 

Психіатр. Перевіряє, чи немає у дитини розумової відсталості та визначає, чи можна дитині перебувати в загальноосвітній школі, вчитися за загальною програмою або ж їй потрібна спеціальна школа зі спрощеною системою отримання знань.

 

Педіатр. Робить висновок. Для цього дитину зважують, міряють зріст, визначаючи, чи не відстає дитина в розвитку. Далі педіатр дивиться аналізи та результат ЕКГ, слухає серце, легені, і повністю оглядає дитину. Також обов’язковим є проведення проби Руф’є. Вона показує, як серце справляється з навантаженням, – для цього лікар попросить дитину поприсідати та проведе підрахунок пульсу до навантаження, після та через певний час.

 

Все робиться лише заради блага дитини. Тому, шановні батьки, не зволікайте: своєчасно звертайтеся до лікарів, проходите медичну комісію, готуйте дитину до відповідального дня – 1 вересня. Нехай цей день запам’ятається вам як світле свято нового етапу в житті вашої дитини!

 

Версія для друку