Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Правила поведінки на водоймах: що потрібно знати відпочивальникам

05 Серпня 2016 • 11:07

Кіл-сть переглядів: 575

З настанням спеки багато людей прямують до водойм, щоб насолодитися купанням на свіжому повітрі, погрітися на сонці. Під час такого відпочинку потрібно обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді, аби уникнути нещасних випадків:

 

1. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, у небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Відпливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.

 

2. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів тощо.

 

3. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що у цьому місці досить глибоко і немає твердих і гострих предметів.

 

4. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.

 

5. Категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто такі особи тонуть, втрачаючи самоконтроль.

 

6. Ніколи не жартуйте над товаришами, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете.

 

7. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.

 

8. Не купайтеся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

 

Всім треба пам’ятати, що в місцях, відведених для купання, забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкірні захворювання. Виконуйте ці правила самі і вимагайте, щоб їх дотримувалися ваші товариші.

Версія для друку