Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Президент: Ми народжені вільними на своїй землі. І боронити її ми готові до кінця

24 Серпня 2015 • 09:06

Кіл-сть переглядів: 716

День незалежності України 24 серпня з офіційної дати перетворюється на найбільше, головне свято країни, заявив Президент Петро Порошенко у виступі під час Маршу Незалежності в Києві.

 

«Російська агресія стала каталізатором нашого об’єднання. Ми остаточно сформувалися як єдина українська політична нація», – констатував Глава держави.

 

Президент наголосив, що сьогодні ми сильніші, ніж учора. «Нас не можна поневолити чи зламати. Ми народжені вільними на своїй землі. І боронити її ми готові до кінця, чого б нам це не вартувало», – заявив Петро Порошенко.

 

«Двадцять п’ятий рік Незалежності мусимо пройти, як по крихкому льоду. Маємо розуміти: найменший необережний крок може стати фатальним. Війна за Незалежність все ще триває. І перемогти в ній можна, лише поєднуючи оборонні зусилля, дипломатичний хист, політичну відповідальність. І – залізну витримку», – наголосив Петро Порошенко.

 

Президент відзначив, що агресія з боку сусідньої держави забрала життя майже двох тисяч ста наших воїнів. Звертаючись до українських військових, як присутніх на Марші, так і тих, хто зараз у окопах, Глава держави наголосив: «Від імені Українського народу низько вклоняємося славетному Українському воїнству за те, що відстояло і захистило свободу громадян та Незалежність країни».

 

Наші війська, сказав Президент, день за днем вдосконалюються, демонструють вміння налагоджувати ефективну систему управління, підготовки та взаємодії. Результатом умілих дій українських підрозділів став нещодавній провал наступів ворога в районах Мар’їнки, Старогнатівки та інших та повернення під наш контроль стратегічно важливих висот. «Коли треба, у відповідь негайно залучаємо артилерійські та інші підрозділи адекватної потужності для протидії противнику після повідомлення ОБСЄ», – зазначив Президент.

 

Глава держави відзначив роль волонтерів в укріпленні війська, а також української дипломатії – у створенні дієвої міжнародної коаліції на підтримку нашої держави. «Дякуючи зусиллям нашої армії та дипломатів, всього Українського народу, Росія не досягла мети. Україна й українці вистояли, витримали удар. Ми були, ми є і ми будемо. І хай ці мої слова загадають у далекому майбутті, коли святкуватимуть перші сто років Незалежності», – заявив Петро Порошенко.

 

«Військові звільнили більшу частину Донбасу. Ми захистили європейський вибір», – заявив Глава держави, зазначивши, що незабаром, всупереч протидії Москви, набуде чинності та буде виконуватися у повному обсязі Угода про асоціацію з ЄС, яку залишилося ратифікувати лише двом країнам ЄС.

 

Президент наголосив, що ворог не відмовився від ідеї прямого вторгнення чи наступу бойовиків вглиб України, російське збройне угрупування поблизу нашого кордону на Сході сьогодні вже складає більше 50 тисяч осіб. «Москва-воєнторг» поставив бойовикам до 500 танків, до 400 артилерійських систем, до 950 бойових броньованих машин. Лише за цей тиждень три великі колони перетнули наш кордон в напрямку Луганська. Донецька, Дебальцевого», – сказав він. Але, наголосив Петро Порошенко, «ворог знає, що ми готові дати відсіч, і ціна ескалації виявиться для Росії надто високою». Через це Росія має альтернативну стратегію – розхитати ситуацію всередині нашої країни, а Україну – розсварити з її ключовими партнерами, залишивши сам-на-сам з агресором.

 

Президент констатував, що цьому плану підігрує дехто з українського політикуму, «в силу короткозорості чи безвідповідальності; через небажання чи нездатність в умовах передвиборчої лихоманки усвідомити наслідки своїх небезпечних ініціатив». «Нам потрібна консолідація, – заявив Петро Порошенко та повторив свій заклик до всіх політичних сил, – Один-єдиний національно-державний стяг цінніший за сотні партійних знамен».

 

Президент ще раз наголосив на безальтернативності мирного врегулювання за Мінськими домовленостями, які підтримані міжнародною спільнотою. «За час їхньої дії, з лютого, Росія мала можливість відчути вплив санкцій, а ми – кількісно і якісно покращити і посилити нашу обороноздатність», – відзначив Президент.

 

«Ми – за мир, але ми не пацифісти! Тому будемо нарощувати витрати на Збройні сили; збільшувати грошове забезпечення військовослужбовців, посилювати контрактну складову. Втім, пообіцяти скасування призову і відсутність нових хвиль мобілізації не можу. В умовах агресії стовідсотково контрактної армії бути не може в принципі. Історія не знає таких прикладів», – заявив Президент.

 

За словами Глави держави, завдяки відсутності воєнної ескалації у найближчі місяці може відновитися економічне зростання: «Є обережні підстави вважати, що економіка подолала глибокий стрес, завданий війною. Бізнес адаптується, знаходить нові ринки на зміну повністю закритому для нас російському – економічну війну проти нас Росія теж не зупиняє, прагнучи нас виснажити».

 

Говорячи про індексацію зарплат та пенсій, Президент повідомив: «Ми спільно з Урядом шукаємо і знайдемо найближчим часом можливість провести її якомога раніше».

 

«Будемо прискорювати реформи», – сказав Глава держави про старт нової поліції у Києві, Львові та Одесі, незабаром – в Ужгороді Харкові та Дніпропетровську, завершення конкурсного набору детективів до Національного антикорупційного бюро, безпрецедентне очищення і оновлення прокуратури, підготовку поправок до Конституції, які змінять судову систему в Україні. За тиждень Верховна Рада розгляне у першому читанні конституційні зміни в частині децентралізації, коли левова частина повноважень і левова частина відповідальності перейде на місця, до територіальних громад і виконкомів.

 

«Надважливий обов’язок влади на осінь – забезпечити чесні місцеві вибори, на яких громадяни дадуть заслужену оцінку всім політикам», – наголосив Петро Порошенко.

Версія для друку