Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Президент України Володимир Зеленський вручив сертифікати на квартиру Героям України — житомирським десантникам

03 Січня 2024 • 17:05

Кіл-сть переглядів: 336

У межах ініціативи Глави держави щодо забезпечення житлом військовослужбовців – Героїв України Президент Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та членам родин полеглих воїнів, які удостоєні цього звання посмертно.

 

Вручення відбулося в Маріїнському палаці в Києві.

 

Зокрема, сертифікати отримали двоє житомирських десантників, удостоєних звання «Герой України». Це Андрій Водоп’янчук та Олег Дмитрук.

 

Андрій Вікторович Водоп’янчук — сержант 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади.

 

З 2014 року став на захист нашої Батьківщини. Під час російського вторгнення в Україну в 2022 році — командир десантно-штурмового взводу 95-ї одшбр.

 

Брав участь деокупації Олександрівки, Коровійого Яру, Шандриголового на Донеччині. Неодноразово проявляв себе під час оборони населених пунктів на Харківщині та Донеччині — керував особовим складом штурмових загонів, знищував техніку та живу силу ворога, надавав домедичну допомогу побратимам. У жовтні 2022 року під час ближнього бою та обстрілу з танка зазнав важкого поранення, але вже в січні 2023-го повернувся на службу та взяв на себе навчання й злагодження молодих бійців. Згодом брав активну участь у відбитті наступу в Серебрянському лісі (Луганська область).

 

Удостоєний звання «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (20 листопада, 2023 року) та Ордену «За мужність» III ступеня (20 червня, 2016 року).

 

Олег Володимирович Дмитрук — майор Збройних сил України. Закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в 2013 році. Відразу обійняв військову посаду командира взводу в складі 13-го аеромобільного батальйону 95-ї одшбр. Під час Революції Гідності офіцер разом зі своїм взводом попрямував до Таврійська Херсонської області, де забезпечував охорону та оборону головної водопостачальної споруди, що подавала воду до АР Крим. З початком АТО на сході України Олег Дмитрук разом із побратимами забезпечував підготовку мобілізованих перед передачею їх до підрозділів. Після інтенсивного курсу стрільб, тактики, медицини та інших занять він разом зі своїм підрозділом вирушив до Добропілля.

 

В складі свого батальйону брав участь у звільненні Слов’янська, Краматорська, Красного Лимана, Кривої Луки та Мар’їнки, а також шахти «Бутівка». Пізніше, разом з іншими підрозділами, утримував прохід українських військових з оточення у Дебальцево.

 

У 2015 році обійняв посаду офіцера з бойової підготовки 95-ї одшбр. В цей час брав участь у боях за Торецьк та Авдіївку. З початку російського вторгнення в Україну перебуває на передовій. Керував аеромобільним батальйоном 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ, який брав участь у звільненні Бериславщини у Херсонській області.

 

Удостоєний звання «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (3 вересня, 2023 року) та Ордена Богдана Хмельницького III ступеня (13 квітня, 2022 року).

 

Нагадаємо, що відповідно до ініціативи Президента всім українським воїнам рядового та офіцерського складу, яким із початку повномасштабного російського вторгнення присвоєно звання Героя України, та членам родин тих, хто удостоєний цього звання посмертно, держава надасть житло.

 

Версія для друку