Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Президент запросив громадських експертів контролювати вибори

29 Липня 2015 • 06:45

Кіл-сть переглядів: 692

Президент провів зустріч з експертами громадянського суспільства щодо проведення виборів. Глава держави подякував активістам за активну участь у громадському контролі за перебігом виборів у 205-му виборчому окрузі у Чернігові, які відбулися 26 липня.

 

Петро Порошенко відзначив, що ці вибори засвідчили необхідність вдосконалення виборчого законодавства, а саме посилення відповідальності за підкуп виборців, надання можливості судовій гілці влади реагувати на факти підкупу аж до зняття кандидата з виборів, зміни принципів формування дільничних виборчих комісій.

Глава держави запросив представників громадськості до обговорення конкретних кроків, зокрема законодавчих, щоб поставити заслін порушенням на наступних виборах, зокрема, місцевих виборах 25 жовтня.

Президент відзначив, що публічно пообіцяв внести на розгляд Верховної Ради законопроект за підсумками виборів у 205-му окрузі. «Брутальна цинічна роздача гречки, ігнорування та «наїзди» на правоохоронні органи. Окремі кандидати відчували свою безкарність. Ми всі спільно маємо не допустити таких речей», – наголосив він.

Зазначивши, що тема, на жаль, не нова, Кримінальний кодекс України передбачає доволі жорсткі покарання для порушників виборчого законодавства, за втручання у процес виборів. Глава держави нагадав, що восени минулого року підписав Закон, який посилює відповідальність за підкуп виборців. Але практика показує: самі лише санкції не зупиняють порушників.

Представник Громадської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська відзначила важливість забезпечення невідворотності покарання для порушників виборчого законодавства, якісної підготовки суспільства, а саме поширення знань щодо наслідків отримання матеріальних благ від кандидатів, а також забезпечення якісної законодавчої бази. На думку експерта, зокрема, з вересня варто розпочати широку інформаційну кампанію з інформування про покарання за підкуп виборців та виховання громадської свідомості у виборців.

У зустрічі також взяли участь від Комітету виборців України Олексій Кошель, від Фундації виборчих систем IFES Денис Ковриженко, від «Інтерньюз-Україна» та виборчої групи РПР Євген Радченко, народний депутат України Олександр Черненко, а також Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко.

 

Версія для друку