Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Проект податкової реформи Міністерства фінансів України

08 Вересня 2015 • 07:32

Кіл-сть переглядів: 888

Як адміністратор податків та митних зборів, ДФС зацікавлена у запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування та максимально комфортних ставок податків як для платників, так і для державного бюджету. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час спільної прес-конференції з Міністром фінансів України Наталією Яресько 7 вересня 2015 року.

 

В розрізі проекту податкової реформи Міністерства фінансів України ДФС повністю підтримує ідею зниження податкового навантаження на заробітну плату, що стимулюватиме перехід від «зарплат в конвертах» до легальної оплати праці в країні.

 

Також Голова ДФС висловив підтримку збереження існуючої моделі оподаткування податком на прибуток, вирівнювання податкового навантаження ПДВ на платників різних галузей економіки та ідеї підвищення надходжень до бюджету від розширення бази оподаткування транспортним податком. 

 

«Щодо акцизного податку – ДФС пропонує запровадити комплексну автоматизовану систему контролю за обігом підакцизних товарів від імпортера/виробника підакцизної продукції до кінцевого споживача для підвищення ефективності адміністрування та боротьби з нелегальним обігом підакцизних товарів (контрабанди та контрафакту). Така система дасть змогу державі контролювати обіг та обсяги підакцизних товарів всередині країни та повноту сплати акцизного податку», – повідомив Роман Насіров.

 

З метою покращення адміністрування податків та обслуговування платників пропонується запровадження системи автоматизованого обліку товарообігу від імпортера виробника до кінцевого споживача за допомогою ЕAN-кодів (штрих-кодів), що унеможливить мінімізацію податків несумлінними платниками.

 

Крім того, ДФС пропонує встановити особливі правила адміністрування та оподаткування для платників в зоні АТО, запровадити на 2-3 роки мораторій на встановлення нових податкових пільг та зменшення бази оподаткування.

 

Серед пропозицій ДФС також запровадження процедури медіації (системи вирішення спорів) та побудова однорівневої системи апеляційних оскаржень платниками податкових повідомлень-рішень органів ДФС для скорочення термінів винесення рішень ДФС по апеляційних скаргах, підвищення якості та забезпечення об’єктивності рішень, скорочення чисельності ДФС.

Версія для друку