Процес оптимізації інтернатних закладів в області триває
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_02/IMG_1139.jpg)
08 Лютого 2017 • 09:55
Кіл-сть переглядів: 694
У Житомирській ОДА сьогодні, 8 лютого, пройшло чергове засідання робочої групи з питань оптимізації інтернатних закладів.
Участь у робочій групі взяв заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, начальник управління освіти та науки ОДА Вадим Калінін, голова комісії обласної ради з гуманітарних питань Олена Галагуза та представники громадської ради.
«Ми, як робоча група, маємо знайти оптимальний шлях вирішення даного питання. Ми детально вивчаємо ситуацію, а отже маємо враховувати усі аспекти їх функціонування: утримання закладів, оплата енергоносіїв, забезпечення дітей, виплата заробітних плат та інше», — сказав Ярослав Лагута.
Згідно із розпорядження голови ОДА щодо створення відповідної робочої групи, має бути створений перспективний план з оптимізації інтернатних закладів.
Наразі робоча група вирішує, які заклади будуть оптимізовані, а які ні.
Також була розглянута пропозиція співфінансування закладу із районом, в якому розташований заклад – якщо в ньому перебуває 40-50% дітей цього району.
На наступному засіданні обговорюватимуть питання співфінансування безпосередньо із головами ОТГ та міст обласного значення.
Довідково. В області наразі функціонує 17 інтернатних закладів. З них – 5 загальноосвітніх, 10 спеціальних закладів та 2 навчально-реабілітаційні центри.