Ресурсна кімната та медіатека у Новогуйвинській гімназії – важлива частина інклюзивного простору. ВІДЕО
03 Вересня 2018 • 14:16
Кіл-сть переглядів: 574
Сучасна медіатека та перша на Житомирщині ресурсна кімната функціонують у Новогуйвинській гімназії уже майже півроку і є важливими складовими інклюзивного простору. Адже в першу чергу дозволяє адаптовувати психологічне та фізичне здоров’я дітей з особливими потребами.
Із роботою медіатеки та ресурсної кімнати ознайомились дружина Президента Марина Порошенко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у рамках робочого візиту до Житомирської області.
У 2018/2019 навчальному році у Новогуйвинську повністю розпочав роботу перший осередок інклюзивної освіти, який складається з інклюзивно-ресурсного центру, сучасної медіатеки та ресурсної кімнати, які відкрили ще у квітні цього року.
За словами соціального педагога гімназії Ірини Сальманової, медіатека та ресурсна кімната створені для всіх категорій дітей. Тут учні можуть не тільки навчатись, але й відпочивати, отримувати корисну інформацію, обмінюватись думками із своїми однолітками.
«Медіатека – це бібліотека сучасності. У цьому інноваційному просторі зібрані не тільки друковані видання, але й Інтернет ресурси, якими наші учні, в тому числі і діти з особливими потребами, можуть користуватись інформацією, а також комфортно відпочивати й релаксувати», – зазначила бібліотекар Новогуйвинської гімназії Ольга Гичко.
Нові сучасні приміщення мають яскравий вигляд, комфортні меблі та оснащені комп’ютерним обладнанням, інтерактивним комплексом.
У медіатеці учні мають змогу готуватись до уроків, знаходити необхідну інформацію за допомогою сучасної техніки та швидкісного Інтернету, проводити із користю вільний від навчання час.
Ресурсна кімната – важливий елемент інклюзивного простору, адже вона дає можливість емоційно розвантажувати дитину, знімати нервове збудження, займатися в індивідуальному порядку з педагогом.
Цьогоріч у Новогуйвинській гімназії навчаються 7 дітей з особливимим освітніми потребами.
Сучасну медіатеку та першу в області ресурсну кімнату, яка орієнтована на адаптацію психологічного та фізичного здоров’я дітей з особливими потребами, облаштували завдяки міжнародній підтримці – за рахунок Проекту швидкого результату, який впроваджує UNHCR в Україні.
Вартість облаштування ресурсної кімнати – 299,5 тис. грн, медіатеки – 362,9 тис. грн.
Нагадаємо, що перший ІРЦ на Житомирщині відвідала дружина Президента у Новогуйвинській гімназії, а область сьогодні є серед лідерів по впровадженню інклюзивної освіти.
Довідково: У цьому навчальному році у школах області функціонуватиме 430 інклюзивних класи для 530 дітей та 5 медіатек. В дошкільних закладах вже працює 42 інклюзивні групи. Активно створюються інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ). Прийнято 29 рішень про створення ІРЦ, з яких 28 уже зареєстровано, а 6 ІРЦ вже розпочали свою роботу.