Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Розпочалась четверта хвиля мобілізації

21 Січня 2015 • 08:21

Кіл-сть переглядів: 8 220

   Голова облдержадміністрації Сергій Машковський 20 січня провів брифінг з питань початку та проведення четвертої хвилі часткової мобілізації на Житомирщині, в якому також взяли участь керівники правоохоронних та силових органів. 

 

   Сергій Машковський наголосив: «Четверта хвиля часткової мобілізації розпочалася сьогодні, 20 січня, і буде тривати 90 діб. Загалом мобілізація у 2015 році проводитиметься у три черги протягом 210 діб. Я вже підписав розпорядження про проведення часткової мобілізації в області. Звертаю увагу на те, що цього разу буде дотримано принцип рівномірності між областями, аби це не спровокувало соціальної напруги. Зараз Збройні Сили України найбільше потребують таких фахівців, як танкісти, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони, зв’язківці, ремонтники та техніки різних напрямків». 

 

   Голова облдержадміністрації зазначив, що на зустрічі з керівниками областей Президент України Петро Порошенко закликав дотримуватися принципу соціальної справедливості: «Захищати Батьківщину – не лише справа робітників та селян. Не відмовляйте у цій можливості і представникам місцевої політичної еліти», – процитував Главу держави Сергій Машковський. 

 

   Керівник області чітко визначив категорії громадян, які згідно із чинним законодавством не будуть мобілізовані: 

– громадяни, у яких під опікою знаходяться троє і більше дітей віком до 18-ти років; 

– ті, хто оформив опіку над непрацездатними родичами; 

– заброньовані за підприємствами військовозобов’язані; 

– студенти та аспіранти, які проходять навчання на денній формі; 

– визнані непридатними до несення військової служби за станом здоров’я; 

– жителі окупованих територій, священики (службовці в офіційно зареєстрованих релігійних організаціях); 

– народні депутати. 

 

   За словами Сергія Машковського, четверта хвиля мобілізації включатиме кілька етапів. Перший (10 діб) – загальновійськова підготовка для офіцерів, сержантів і солдатів. Після цього буде проведена професійна підготовка за військовими спеціальностями мобілізованих (26 діб). Останній етап – бойове злагодження у військових частинах за розподілом (до 15 діб). 

 

   Прес-служба облдержадміністрації

 

Версія для друку