Сергій Машковський про бурштин: зарано розслаблятися
10 Липня 2015 • 15:01
Кіл-сть переглядів: 923
Після виїзної робочої наради голови облдержадміністрації Сергія Машковського в Олевському районі, на Житомирщині посилено роботу з протидії незаконному видобутку бурштину. Зокрема, вдалося припинити видобуток бурштину промисловим способом – за допомогою мотопомп та іншого обладнання. Проте, копання «сонячного каменю» місцевими жителями триває, хоч і в менших обсягах.
10 липня голова облдержадміністрації Сергій Машковський провів міжвідомчу нараду з питань протидії незаконному видобутку бурштину. Голови північних районів та начальники силових структур прозвітували керівнику області про пророблену роботу.
Зокрема, в районах, де ведеться видобуток, утворено міжвідомчі робочі групи, які проводять рейди на копальні. За інформацією голови Олевської райдержадміністрації Василя Невмержицького, в районі не допущено нових проявів видобутку «сонячного каменю», а також врегульовано конфлікт між місцевими та заїжджими копачами.
Юрій Резніченко, т.в.о. начальника слідчого управління УМВС в Житомирській області доповів, що після виїзної наради було порушено 25 кримінальних проваджень за фактом незаконного видобутку бурштину. Також вилучено в якості речових доказів 69 кг дорогоцінного каміння, 17 одиниць транспортних засобів, 24 мотопомпи, 60 ручних засобів видобування, 2 одиниці зброї.
Юрієм Резніченком було констатовано факт припинення незаконного видобутку бурштину промисловим методом. Це підтвердив і голова Олевської РДА Василь Невмержицький та активіст Олександр Ніколайчук: «Останні 5-6 днів помпи не працюють. Територію району покидають формування. Проте, на території сіл залишилася техніка – мотопомпи та ескалатори».
Сергій Машковський підкреслив: «Зарано розслаблятися та стверджувати про перемогу над мафією. Завтра проблема може повернутися».
Керівник області дав доручення продовжувати роботу міжвідомчим групам та силовикам з припинення та попередження видобутку. Також екологічною інспекцією буде підготовлено план рекультивації земель, пошкоджених копачами.
«Ми повинні об’єднати зусилля. Наше завдання – зупинити повністю видобуток та ліквідувати канали контрабанди бурштину. Використовуючи всі методи та важелі впливу, передбачені законодавством, маємо нарешті припинити це ганебне явище. Не тимчасово, постійно!», – заявив Сергій Машковський.
Керівникам районів, які не можуть виконати завдання Президента і вжити всіх заходів для припинення видобутку бурштину, голова облдержадміністрації порадив писати заяви на звільнення.