Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Маємо сформувати спроможну мережу закладів освіти, – Геннадій Зубко

22 Серпня 2018 • 06:49

Кіл-сть переглядів: 340

Маємо сформувати спроможну мережу закладів освіти. Про це вчора, 21 серпня, заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час освітянської конференції «Нова українська школа: старт реформ, участь громад».

 

Участь у конференції також взяли заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута та начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.

 

Освіту в національному проекті «Децентралізація» ми в першу чергу розглядаємо з точки зору інвестиційного напрямку. Ми не розглядаємо освіту як витрати з бюджету країни. Державна субвенція направляється на місця як інвестиції на розбудову освітянської інфраструктури і формування спроможної мережі опорних освітніх закладів. На цьому під час освітнього форуму наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

«Сьогодні в Україні функціонує 545 опорних шкіл, з яких 234 в об’єднаних громадах. Тож коли ми говоримо про якість освіти на місцях, формування опорних закладів і розбудову Нового освітнього простору (НОП) – маємо чітко розуміти, як в Україні функціонуватиме ця мережа, як забезпечити її фінансову стійкість, ефективне використання освітньої субвенції й необхідну інфраструктуру. Сьогодні Мінрегіон та МОН вже працюють над розробкою методики і рекомендацій, які дозволять сформувати спроможну мережу закладів освіти. Це буде чітка маршрутна карта для управлінців в освіті і директорів шкіл, які будуть розуміти свою відповідальність у цій системі», — зазначив Геннадій Зубко.

 

«Серед наших найперших кроків, які дозволять сформувати спроможну мережу закладів освіти – розробка нової редакції Положення про освітній округ з визначенням НОП, Положення про опорний заклад освіти та Методики формування спроможної мережі закладів освіти. Такий підхід дозволить створити нове освітнє середовище в Україні – навчальний HUB, в якому б діти розвивалися всебічно: від вивчення обов’язкової шкільної програми до відвідування різноманітних гуртків», – розповів Геннадій Зубко.

 

Також він наголосив, що Мінрегіон готовий долучитись до роботи з формування регіонального замовлення у навчальні заклади.

 

Урядовець також нагадав, що в Україні утворено 803 ОТГ з якісними менеджерськими командами на місцях. Ведеться постійна робота над формуванням перспективної мережі ОТГ. У перспективних планах налічується 1206 ОТГ,  які мають покрити 76% території України. Розроблена і сформована спроможна мережа Центрів надання адмінпослуг – функціонує 767 ЦНАП. Також затверджена Методика формування мережі надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості та сформована спроможна мережа.

 

 

 

 

 

Версія для друку