Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Сімейні форми влаштування дітей як альтернатива інтернатним закладам

28 Серпня 2018 • 09:27

Кіл-сть переглядів: 321

 

Наша область вже зробила перший крок в реалізації реформи деінституалізації суспільства. Житомирщина перша серед інших областей в державі на сесії обласної ради затвердила Регіональний план реформування системи інституційного догляду. Цей план передбачає трансформацію діючих інтернатних закладів та розвиток альтернативних форм виховання дітей.

 

Головна мета цих новин змін – повернення дитини в сім’ю або пошук нової сім’ї для кожного маленького громадянина. Є кілька варіантів сімейного виховання в якості альтернативі інтернатним закладам.

 

Кожна дитина, яка втратила батьків, або її батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребує родинного тепла і виховання. Тому держава сьогодні намагається допомогти таким дітям виховуватися саме в сім’ї.

 

         За інформацією служби у справах дітей облдержадміністрації, є такі форми сімейного виховання дітей:

 

  • усиновлення;
  • опіка та піклування;
  • прийомна сім’я;
  • дитячий будинок сімейного типу.

 

Усиновлення –  це прийняття дитини у свою сім’ю на правах доньки чи сина.

 

Опіка та піклування – це влаштування дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли чотирнадцяти років, а піклування – над дітьми віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

 

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім’я чи прийомний вихователь може  виховувати від 1 до 4 дітей. Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти – прийомними дітьми.

 

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, що не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш п’яти дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Ті, хто взяли дітей у дитячий будинок сімейного типу, є батьками – вихователями, а влаштовані діти – діти-вихованці.

 

На Житомирщині функціонує 41 дитячий будинок сімейного типу. У таких сім’ях виховується від п’яти до десяти дітей. Після повноліття, завершення навчання та здобуття професії діти створюють свої родини, а батьки-вихователі можуть брати на виховання нових дітлахів. Ось так в сім’ї Тетяни Калініченко та Олега Сорочинського 21 дитина та вже 5 онуків.

Версія для друку