Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Що потрібно знати кожному про сальмонельоз

30 Вересня 2015 • 07:06

Кіл-сть переглядів: 949

Сальмонельоз – це гостре інфекційне захворювання, що викликається мікроорганізмами – сальмонелами.

 

Носіями сальмонел є переважно тварини та птиця. Основну роль у розповсюдженні цього захворювання відіграють: м’ясо птиці (курки, качки, гуски), і насамперед, стегенця, яйця, риба та інші продукти тваринного походження.

 

Інфікування продуктів харчування здійснюється під час контакту сировини і готових страв, при їх неправильному зберіганні, приготуванні, при використанні спільного кухонного інвентарю для сирих та готових страв.

 

Основними симптомами сальмонельозу є підвищена температура тіла, біль у животі, нудота.

 

За результатами проведених санепідрозслідувань вогнищ сальмонельозу спеціалістами держсанепідслужби області було встановлено, що основними причинами виникнення інфекції були грубі порушення санітарного законодавства. Порушення технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, приготування страв особами – носіями інфекції, недотримання правил особистої гігієни, дезінфекційного режиму, режиму та організації харчування – все це сприяло виникненню вогнищ сальмонельозу.

 

З метою уникнення спалахів сальмонельозу під час святкування урочистостей за участі великої кількості людей Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області рекомендує проводити масові заходи, такі як бенкети, весілля та інші застілля в закладах громадського харчування, а не у побутових умовах. У побуті практично неможливо забезпечити належні умови приготування та зберігання великої кількості страв.

 

Правила попередження сальмонельозу доволі прості. Виконання цих правил дозволить уберегти себе і свої близьких не лише від сальмонельозу, а й від інших гострих кишкових інфекцій.
1. Під час приготування страв необхідно суворо дотримуватись правил особистої гігієни (ретельно мити руки, дотримуватись чистоти тощо);
2. Качині, гусячі яйця можна використовувати лише в тісто, а курячі яйця необхідно варити не менше 10 хвилин. Дуже небезпечно вживати яйця сирими;
3. Каші чи пюре, в які додаються молоко чи жовток яйця, потрібно додатково прокип’ятити;
4. М’ясопродукти, рибу, птицю потрібно добре проварювати або тушкувати невеликими шматочками;
5. Продукти, що швидко псуються (м’ясні салати, страви з майонезом, холодці, варені ковбаси, вироби з крему тощо), необхідно зберігати при температурі 4-8оС;
6. Під час приготування страв для сирих продуктів повинен використовуватися окремий кухонний інвентар (посуд, ножі, дошки тощо);
7. Ретельно мити кухонний інвентар, що використовується для обробки м’ясопродуктів, риби, яєць.

 

Варто пам’ятати, що у дорослих осіб сальмонельоз часто перебігає безсимптомно. Однак збудник при цьому виділяється в навколишнє середовище. А от діти дуже чутливі до дії збудника. Потрапляння до організму дитини навіть поодиноких сальмонел може призвести до виникнення захворювання.

 

Сальмонели досить поширені в навколишньому середовищі, тому ризик інфікування населення доволі високий.

 

У випадку появи симптомів захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою. В жодному разі не займайтеся самолікуванням.

 

Пам’ятайте та дотримуйтесь простих правил, що допоможуть вберегти себе та інших від кишкових інфекцій.

Версія для друку