Що потрібно знати про службу у військовому резерві. Роз’яснення фахівців
22 Лютого 2022 • 16:43
Кіл-сть переглядів: 169
Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки інформує жителів області про службу у військовому резерві Збройних Сил України.
Призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації. Час на прибуття резервіста до військової частини (підрозділу) з моменту його оповіщення – одна доба.
Це дозволить у випадку відкритої агресії противника сформувати підрозділи з вже підготовлених військовослужбовців, які мають бойовий досвід. Таким чином, військові частини за рахунок доукомплектування резервістами будуть готові у стислі терміни до виконання завдань без додаткового проведення бойового злагодження.
Як стати резервістом?
Укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України віком від 18 до 60 років та не залежно від статі. Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт із територіальною обороною, де вони зможуть пройти загальновійськову підготовку. В подальшому такі громадяни можуть бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з послідуючим укладанням відповідного контракту.
Які переваги резервіста, який уклав контракт на проходження служби в резерві?
Резервіст, який уклав контракт на проходження служби в резерві, може бути призваний на навчальні збори, за мобілізацією лише до тієї частини, з якою він підписав контракт, та на свою посаду. Резервістам, які уклали контракт, надається переважне право отримати вищу посаду та чергові військові звання.
Які привілеї мають резервісти?
Обладнання та екіпіровка резервістів:
- військова форма одягу та предмети особистої екіпіровки резервістів аналогічні передбаченим для військовослужбовців ЗС України.
Підготовка резервістів:
- резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх найбільш значущих заходах бойової підготовки (бойові стрільби, тактичні навчання і тощо).
Фінансове забезпечення:
- резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань);
- під час проходження служби резервісту гарантується відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань;
- служба в резерві – це одна із можливостей одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.
Резервісту гарантується:
- збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві;
- Генеральним штабом Збройних Сил України вже підготовлено законопроєкт, який передбачає забезпечення резервістів соціальним пакетом, аналогічним тому, який мають військовослужбовці за контрактом, у тому числі: грошове забезпечення на рівні військовослужбовців за прослужені дні, безкоштовне медичне забезпечення резервістів у військово-медичних установах, пільгове отримання ними вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії тощо;
- громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про оголошення 16 лютого 2022 року Днем єднання.
Цим же Указом передбачено підвищення з 01 березня 2022 року грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України.