Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Що таке перспективний план формування територій громад

27 Квітня 2015 • 13:33

Кіл-сть переглядів: 1 556

Першим кроком до добровільного об’єднання територіальних громад має стати розробка перспективних планів формування територій громад. Цей процес відбувається в рамках ухваленого Верховною Радою Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Зараз в областях триває активна підготовка перспективних планів. Саме від якісного рівня їх розробки залежить функціонування системи місцевого самоврядування та територіальна організація влади в нашій державі.

 

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надали чітке роз’яснення основних етапів формування перспективних планів. Так, на першому етапі визначаються потенційні адміністративні центри майбутніх спроможних територіальних громад. В першу чергу, це міста обласного значення та районні центри.

 

На другому етапі визначається зона доступності населених пунктів до адміністративного центру спроможної територіальної громади. За розрахунками, ця зона має становити 20 км по автошляхах з твердим покриттям. При цьому, відстань може бути збільшена до 25 км, якщо чисельність жителів населених пунктів, що знаходяться в зоні віддаленості, не перевищує 10 % від загальної кількості мешканців об’єднаної громади.

 

Окрім цього, центром спроможної територіальної громади може бути місто, село або селище, де функціонує  загальноосвітній навчальний заклад та мешкає 250 дітей шкільного і не менше 100 дітей дошкільного віку.   

 

Крім того, якщо в зоні доступності потенційного адміністративного центру спроможної територіальної громади є місто, село або селище, яке також має фінансові, інфраструктурні можливості та кадрові ресурси, цей населений пункт може бути центром окремої територіальної громади. 

 

На третьому етапі визначається адміністративний центр із населених пунктів, які розташовані за межами зони доступності. Таким центром стане село або селище, де найкраще розвинена інфраструктура, або проживає найбільша кількість людей, або цей населений пункт розташований найближче до центру потенційної об’єднаної громади.  

 

Таким чином, основна мета всіх заходів спрямована на створення спроможних територіальних громад, які в результаті добровільного об’єднання будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

 

         Прес-служба облдержадміністрації 

Версія для друку