Медики закликають жителів області, особливо з групи ризику, якнайшвидше вакцинуватися проти кору
28 Січня 2019 • 16:01
Кіл-сть переглядів: 181
У порівнянні з іншими регіонами України на Житомирщині не спостерігається спалах захворюваності на кір. Хоча випадки зараження кором є як серед дорослого населення, так і серед дітей. МОЗ України повідомляє, що загалом по країні за останній тиждень відмічається зменшення захворюваності на кір на 6%.
Проте єдиним способом вберегтися від захворювання – є вакцинація проти кору. Лише дві дози щеплення надають необхідний захист. Лікарі наголошують, що дорослим потрібно перевірити свою карту щеплень, або ж здати аналіз на виявлення антитіл, а дітей потрібно вакцинувати згідно Календаря профілактичних щеплень.
Так, сьогодні, 28 січня, заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Віктор Лучків провів засідання оперативного штабу щодо профілактики та лікування хворих на кір. Провідні фахівці охорони здоров’я області обговорили стан розповсюдження небезпечного інфекційного захворювання та шляхи профілактики кору та інших інфекційних захворювань.
На засіданні штабу наголошували на більш активному проведенні кампанії щодо вакцинації населення області. Адже це єдиний спосіб запобігти захворюванню та зберегти життя як дітей, так і дорослих. Нагадаємо, що Житомирська область повністю забезпечена вакцинами проти кору, на «Базі спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради запас вакцини становить 21 тис. доз.
Діти вакцинуються згідно Календаря профілактичних щеплень двома дозами КПК: у 1 рік та в шість років. Якщо ваша дитина не має щеплень за віком, варто звернутися до педіатра, щоб надолужити необхідні щеплення.
Дорослим же потрібно перевірити свою карту щеплень на предмет двох доз вакцини проти кору, або ж здати аналіз на виявлення антитіл.
Медичні фахівці області закликають усіх, хто відноситься до групи ризику (освітяни, медики, військові, діти, студенти), зробити щеплення проти кору якнайшвидше.
Нагадаємо, що кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору –вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.