Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирська область одна із лідируючих у розбудові інклюзії, – Геннадій Зубко

25 Січня 2019 • 10:49

Кіл-сть переглядів: 326

Про важливість створення комфортних умов, впровадження нового освітнього простору та доступності загальної середньої освіти для кожної дитини говорив під час «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Житомирщина входить в трійку областей за кількістю створених ІРЦ.

 

«Інклюзія – це абсолютно зрозумілий напрямок європейських цінностей, новий принцип управління. Ми повинні допомогти 700 тисячам дітей отримувати освітні послуги в середній школі, а не перебувати у замкнутому просторі вдома», – переконаний Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр відмічає активну роботу дружини Президента України Марини Порошенко у розбудові інклюзивної освіти в країні. За її сприяння створені інклюзивно-ресурсні центри, ресурсні кімнати та медіатеки в кожній області.

 

«Лідерство у розбудові інклюзії має Запорізька, Житомирська, Дніпропетровська, Харківська та Чернігівська області. Минулого року розробили нові ДБН у частині «Інклюзивності будівель і споруд» для всіх маломобільних груп населення. Ця норма забезпечить фізичну доступність до будівель та інфраструктури. Також враховано потреби людей з вадами зору і слуху, чого раніше у ДБН не було передбачено. Головна його відмінність — він стане обов’язковим, раніше ДБН носив лише рекомендаційний характер», — зазначив Геннадій Зубко.

 

Житомирська область – третя в Україні за кількістю створених інклюзивно-ресурсних центрів. 41 ІРЦ зареєстрований в Київській області, 32 ІРЦ – у Запорізькій області, 29 ІРЦ – у Житомирській області, та по 28 ІРЦ – у Харківській та Дніпропетровській.

 

Нагадаємо, що на Житомирщині створена велика мережа інклюзивно-ресурсних центрів – у районах діє 29 центрів, у яких надають психолого-педагогічну допомогу та забезпечують системне кваліфіковане супроводження дітей з особливими освітніми потребами. 

 

Перелік створених ІРЦ можна переглянути ТУТ.

 

 

 

 

Версія для друку