Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#СпроможнаМережа: на Житомирщині госпітальний округ сформують 16 медичних закладів

26 Серпня 2022 • 09:25

Кіл-сть переглядів: 958

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

 

Із 16-ти медзакладів Житомирської області 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних.

 

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який  свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

 

Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

 

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

 

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

 

Як наголошують у МОЗ, створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців  якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.

 

Нагадаємо, що на початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347, який запускає наступний етап медичної реформи — формування спроможної мережі лікарень.

 

Інтервю з керівником КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради Віктором Гриньовим про надання екстреної меддопомоги в умовах війни дивіться ТУТ.

 

Версія для друку