Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Стратегія реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки

31 Жовтня 2023 • 16:52

Кіл-сть переглядів: 396

Реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та за участі представників реформи: Держпродспоживслужби, МОН, МОЗ, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України, Міністерства фінансів, а також європейського проєкту EU4SaferFood, представників громадських організацій та міжнародних партнерів.

 

Одним з найважливіших кроків в процесі зміни та переформатування системи організації харчування в закладах освіти та забезпечення дітей якісною та поживною їжею є затвердження Стратегії реформування системи шкільного харчування до 2027 року.

 

Фахівці Держпродспоживслужби активно долучались до створення проєкту Стратегії та напрацювання плану розвитку реформи з фокусом на відновлення закладів освіти, безпечності харчових продуктів, соціальній підтримці та розвитку кадрового потенціалу.

 

В документі визначено план дій на 2023-2024 роках Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та операційні задачі. Зокрема, йдеться про чотири цілі реформи:

 

  • підвищення фінансової та інституційної спроможності громад;
  • відновлення та модернізація кухонь та їдалень й дотримання вимог системи безпечності НАССР;
  • розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, включаючи впровадження нових норм харчування та меню;
  • формування культури здорового харчування в Україні.

 

На найближчі роки цей документ має стати дорожньою картою реалізації реформи для всіх її учасників – від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. На її основі громадами можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.

 

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

Версія для друку