Субвенції Житомирщини: скільки та на які цілі вони спрямовуються?
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2016_04/turskiy-1024x576.jpg)
12 Травня 2016 • 14:31
Кіл-сть переглядів: 993
Область щомісяця отримує з державного бюджету субвенції. Їх існує декілька видів.
Серед основних – освітня, яка розрахована на утримання загальноосвітніх шкіл. Частина субвенцій надходить до обласного бюджету, інша частина безпосередньо надходить до районів і міст.
Останній транш субвенцій надійшов 11 травня в сумі 91 млн 415,9 тис. грн.
Крім того, в область надійшла і медична субвенція в сумі 58 млн 347,0 тис. грн.
Медична субвенція, як і освітня, розподіляється між видами бюджету. До обласного надходить частина, яка спрямовується на фінансування закладів обласного підпорядкування. Також надходять субвенції на утримання цієї галузі в районах та містах області.
Житомирська область отримує субвенції на виплату державної соціальної допомоги та надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Останнє надходження було 10 травня.
«Ці субвенції надходять в обласний бюджет, після чого розподіляються між бюджетами районів та міст для подальшого спрямування пільговим категоріям населення. Вони отримують готівку для забезпечення людей твердим паливом або скрапленим газом», – зазначив Вадим Турський, заступник директора департаменту фінансів Житомирської ОДА.
Також Вадим Турський додав, що на даний час кредиторської заборгованості в області немає.