Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Центри життєстійкості на Житомирщині. Фокус на психологічну підтримку та зміцнення громади

28 Травня 2025 • 16:26

Кіл-сть переглядів: 171

Житомирщина продовжує активно розвивати мережу Центрів життєстійкості, що надають комплексну соціальну та психосоціальну підтримку населенню. З робочим візитом до одного з таких центрів у місті Житомир завітала заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська. Участь у заході також узяв заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, а також представники профільних структурних підрозділів.

 

Станом на сьогодні в області функціонує 10 центрів життєстійкості — у Житомирі, Звягелі, Коростені, Бердичеві, Малині, а також у Любарській, Потіївській, Ружинській, Новогуйвинській та Семенівській громадах. Центри стали важливим інструментом підтримки громад, особливо в умовах воєнного стану, допомагаючи людям справлятися з психологічними навантаженнями, адаптуватися до нових умов життя та зберігати внутрішню стійкість.

 

З початку 2024 року послугами центрів скористалися понад 15,6 тис. осіб, серед яких — ветерани, члени їхніх родин, внутрішньо переміщені особи, діти та люди літнього віку. У 2025 році вже отримали підтримку понад 7,6 тис. осіб, з них понад 230 ветеранів.

 

Окремо варто відзначити роботу Центру життєстійкості у Житомирській міській громаді, який функціонує з травня 2024 року в межах експериментального проєкту. Його діяльність реалізується у партнерстві з Благодійним фондом «BGV» — переможцем конкурсу серед недержавних надавачів соціальних послуг. Це безбар’єрний простір, де надаються:

 

індивідуальні та сімейні консультації;

 

групова психологічна підтримка;

 

тренінги з розвитку життєстійкості;

 

допомога в подоланні стресу та психологічних травм;

 

підтримка ветеранів і членів їхніх сімей.

 

«Розширення мережі таких центрів — це не просто відповідь на виклики воєнного часу. Це інвестиція в ментальне здоров’я українців, у зміцнення громад, у нашу здатність долати труднощі разом», — зазначив Віктор Градівський.

 

У межах візиту обговорили подальші шляхи розвитку цієї моделі соціальної підтримки, питання сталості надаваних послуг, а також інтеграцію центрів у ширшу систему надання соціальної допомоги. Житомирщина продовжує роботу над тим, аби допомога ставала ще доступнішою та якіснішою.

 

 

Версія для друку