Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ти як? Куди звертатися за психологічною допомогою

29 Червня 2023 • 09:40

Кіл-сть переглядів: 519

До сімейного лікаря ми йдемо, коли щось турбує у фізичному плані. Таким медикам ми довіряємо (у 80% українців підписані декларації), їх не соромимось. Це звично. А куди іти, коли відчуваєш, що є негаразди психологічні? Невже обов’язково одразу до психіатра чи психотерапевта?

 

Ні, не обов‘язково до них. Один з пріоритетів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» — зробити так, аби люди без остраху та сорому зверталися за психологічною допомогою. Аби ці послуги були доступними й поширеними. Тому тепер найближчий до пацієнта медик – сімейний лікар або ж педіатр – теж допоможе із ментальним здоров‘ям.

 

За даними МОЗ, вже понад пів тисячі поліклінік та амбулаторій сімейної медицини мають контракти з НСЗУ із супроводу пацієнтів з психічними розладами. Тобто, близько третини лікарів первинної ланки (сімейних, терапевтів та педіатрів) можуть:

 

оцінити стан і визначити, чи потребує пацієнт спеціалізованої допомоги і скерувати до вузького спеціаліста;

 

самі надавати короткострокову психологічну допомогу;

 

«прокласти маршрут» до інших установ, де пацієнт отримає не лише лікування, а й психосоціальну підтримку.

 

Усі ці послуги є для пацієнта безоплатними — так само ж безкоштовно, без направлення можна звернутися до психолога, психотерапевта або психіатра у будь-якому медзакладі, що за договором з НСЗУ надає амбулаторну допомогу і має в себе відповідного спеціаліста. Крім того, ще з вересня минулого року посади психотерапевта і клінічного психолога введено в українських лікарнях.

 

Як знайти заклад, де працює потрібний спеціаліст? 

 

зателефонувати в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19;

 

скористатися електронною мапою НСЗУ і знайти найближчого для себе лікаря «первинки», який працює за пакетом 51 «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

 

Версія для друку