Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Тияк: Бачу, що близька людина переживає стрес. Як я можу зарадити?

19 Лютого 2024 • 17:19

Кіл-сть переглядів: 397

Розпочніть зі спокійної розмови: запитайте, що людина відчуває, що її тривожить. Скажіть, що реакції на стрес бувають різні й усі вони нормальні. Запропонуйте прості техніки самодопомоги: вправи для самозаспокоєння, наприклад на повільне дихання або ж на зменшення напруги в тілі.

 

Це порада з циклу матеріалів про ментальне здоров’я, які опубліковані на порталі «Дія. Безбар’єрність» (https://bf.diia.gov.ua/articles/bachu-shcho-blyzka-liudyna-perezhyvaie-stres-iak-ia-mozhu-ii-dopomohy). За словами авторів, найкращий спосіб підтримати – допомогти людині подбати про себе. Наприклад, попросити її згадати, що допомагало в минулому, коли вона переживала схожий стан.

 

Статті розповідають про подолання тривоги, способи підтримання себе та близьких. Якщо вам легше сприймати інформацію з відео, стануть у пригоді техніки самодопомоги від українських зірок (https://bf.diia.gov.ua/articles/skazhy-chesno-ty-iak-tekhniky-samodopomohy-vid-ukrainskykh-zirok), про які йдеться вище. Або ж прості стратегії, як перемогти стрес (https://bf.diia.gov.ua/articles/yak-peremohty-stres-prosti-stratehii-dopomohy-u-serii-animatsiinykh-videorolykiv), у коротких анімованих роликах.

 

Важливий матеріал – докладне пояснення того, як може допомогти з проблемами ментального здоров’я сімейний лікар (https://bf.diia.gov.ua/articles/chy-mozhe-simeinyi-likar-dopomohty-z-problemamy-mentalnoho-zdorovia). До речі, у період воєнного стану для звернення до такого лікаря декларація необов’язкова. Бо ж кожен українець має право на підтримку, особливо якщо через російське вторгнення мусив залишити рідний дім і втратив зв’язок зі своїм лікарем.

 

Версія для друку