#тияк: Бердичівський Центр Життєстійкості: місце підтримки та розвитку громадян
29 Листопада 2024 • 15:11
Кіл-сть переглядів: 74
У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Регіональна координаторка Ірина Гладка та Консультантка програми Юлія Грубська відвідали Центр Життєстійкості, що діє у Бердичівській міській територіальній громаді. Центр функціонує з 1 червня 2024 року під керівництвом Романа Назаря. Його діяльність спрямована на формування психологічної стійкості жителів громади та надання необхідної допомоги у кризових ситуаціях.
За п’ять місяців роботи Центром Життєстійкості було надано 3450 послуг. Основними напрямками роботи стали:
Індивідуальна підтримка: оцінка потреб бенефіціарів та розробка дорожніх карт для подолання кризових ситуацій.
Просвітницька діяльність: формування знань і навичок для забезпечення життєстійкості та їх практична імплементація.
Співпраця із соціальними фахівцями громади: налагодження партнерства задля надання комплексної допомоги.
Центр є безбар’єрним простором, де проводяться численні групові заходи для дітей і дорослих:
У бібліотеці для дітей Бердичівської міської громади щотижня організовуються групові активності для дітей віком 5–14 років.
У співпраці з міським палацом культури ім. О. Шабельника проводяться арттерапевтичні заходи, спрямовані на зниження стресу та розвиток творчих здібностей.
На базі освітніх закладів громади було організовано серію навчальних тренінгів з ментального здоров’я для учнів 9–11 класів. Уже проведено заняття для 315 школярів у чотирьох школах. Тренінги спрямовані на формування психологічної грамотності, навичок подолання стресу та підтримки внутрішньої рівноваги.
«Центр Життєстійкості в Бердичеві демонструє, як можна створити простір для психологічної підтримки, що відповідає потребам громади. Його діяльність є прикладом того, як локальні ініціативи сприяють формуванню стійкого суспільства, навіть у складних умовах сьогодення», – зазначила Ірина Гладка.
Також окрему увагу Центр приділяє ментальному здоров’ю своїх працівників. Для співробітників організовуються заходи, що сприяють покращенню їхнього внутрішнього стану, аби забезпечити стабільну та якісну допомогу мешканцям громади.
Довідково. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», за ініціативи Олени Зеленської, забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ. Керівницею Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА виступає перша заступниця начальника ОВА Наталія Остапченко.