Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#тияк: Наталія Остапченко: Житомирщина демонструє системний підхід в психологічній допомозі та підтримці українців, які постраждали від війни

22 Листопада 2024 • 16:51

Кіл-сть переглядів: 94

Сьогодні, 22 листопада, перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко взяла участь у онлайн-засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психологічного здоров’я та надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

 

Захід відбувся за участю Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка, представників обласних військових адміністрацій та центральних органів виконавчої влади.

 

Під час засідання Наталія Остапченко презентувала звіт про впровадження Всеукраїнської програми «Ти як?» у Житомирській області та План заходів на 2024–2026 роки, спрямований на реалізацію Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні до 2030 року.

«Під керівництвом Центру психічного здоров’я нам вдалося створити дієвий механізм впровадження програми «Ти як?» на рівні державного управління та місцевих громад. У нашій області функціонує потужна система координації: від Кабінету Міністрів до кожної громади», — наголосила Наталія Остапченко.

За словами першої заступниці начальника ОВА, громади Житомирщини активно долучаються до програм, спрямованих на розширення мережі закладів, які надають послуги з підтримки психічного здоров’я.

 

На сьогодні 8 громад області вже стали учасниками програми зі створення Центрів життєстійкості, ще 13 громад подали заявки на участь і очікують на затвердження.

 

Програма «Ти як?» дозволяє створювати необхідні умови для покращення психічного здоров’я населення, особливо в умовах війни, коли багато людей потребують психологічної підтримки.

 

План заходів на 2024–2026 роки передбачає подальший розвиток мережі послуг, навчання фахівців, а також впровадження інноваційних підходів у роботі з громадами.

 

Житомирщина демонструє системний підхід до вирішення питань ментального здоров’я, що стає прикладом для інших регіонів країни.

 

Довідково. Міжвідомча координаційна рада з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

 

Основними завданнями Міжвідомчої координаційної ради є: сприяння забезпеченню координації дій центральних органів виконавчої влади з питань надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України; визначення шляхів, механізмів і способів вирішення проблемних питань надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України;  підвищення ефективності діяльності центральних органів виконавчої влади із зазначених питань; підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази для покращення надання психологічної допомоги постраждалим особам та підтримки таких осіб з боку держави.

 

 

Версія для друку