Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#тияк: Представники Житомирської ОВА взяли участь у форумі «Стійкість людини – стійкість системи»

27 Листопада 2024 • 12:59

Кіл-сть переглядів: 331

26 листопада в Києві відбувся перший день форуму «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організовано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Учасниками форуму стали народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, експертних і наукових спільнот, закладів вищої освіти та неурядових організацій. Також до заходу долучилися Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.

 

Житомирщину на форумі представляли заступник начальника обласної військової адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько та регіональна координаторка програми «Ти як?» у Житомирській області Ірина Гладка.

 

Форум ментального здоров’я триватиме три дні й є майданчиком для обміну досвідом і напрацювання рішень у розбудові системи послуг із ментального здоров’я в умовах війни та відновлення країни.

 

На відкритті форуму Олена Зеленська наголосила:

«Дякую всім, хто в різних секторах, у різних умовах і з різним досвідом робить спільну справу – огортає українців турботою та надає моральних сил. На жаль, ми не можемо залікувати всі рани. Але можемо дати кожному, кому боляче, відчуття підтримки, розуміння та небайдужості».

Для Житомирської області ментальне здоров’я – це інвестиція у людський капітал і регіональну економіку через розвиток секторів культури, молоді та спорту. Усі в регіоні працюють на невидимому фронті, підтримуючи населення в складні часи, створюючи умови для ментального добробуту та розвитку.

 

Під час форуму області, громади, окремі центри та заклади, які впроваджують інноваційні рішення в сфері ментального здоров’я, отримали спеціальні відзнаки від програми «Ти як?».

 

Житомирщину було відзначено в трьох номінаціях:

 

Інновація у сфері безпеки. Відзначено Сектор протидії домашньому насильству відділу превенції Житомирського районного управління поліції за використання методів підтримки фізичного й психічного здоров’я.

 

Краща громада у сфері охорони здоров’я. Овруцька громада отримала нагороду за створення простору психологічної підтримки «Дбаю про себе».

 

 

Кращим регіоном у сфері культури, молоді, спорту і економіки відзначена Житомирська область.

 

Відзнаки отримали заступник начальника ЖОВА Олександр Федько, голова Овруцької громади Іван Коруд, а також т.в.о. заступника начальника управління – начальниця відділу підтримки управління головної інспекції ГУНП у Житомирській області Марія Зуб та режисер-постановник Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги Петро Авраменко.

 

Від Житомирщини спікерами виступили:

 

Петро Авраменко, заслужений артист України, режисер-постановник Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги.

 

Віктор Євдокимов, ректор Житомирської політехніки.

 

На заході також було представлено палітру послуг із ментального здоров’я, які нині надає держава. Міністри презентували свої напрацювання, а в секціях обговорювалися питання організації центрів ментального здоров’я та національна дискусія щодо законопроєкту про психічне здоров’я.

 

Довідково. Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження.

 

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської – здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

 

Форум ментального здоров’я відбувається за підтримки Нідерландів, Канади та Франції.

 

 

 

Версія для друку