Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА

07 Лютого 2025 • 14:10

Кіл-сть переглядів: 34

Cпівчуття замість критики ментальних проблем. Бажання поступово «відкриватися» фахівцям та конструктивні методи подолання стресу. Про це — результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження, проведеної у грудні 2024-січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

 

Низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми і упередження щодо психологічної допомоги.

 

Частка тих опитаних, хто вже звертається до психологів або психотерапевтів, збільшилась із 7% у 2022 році до 17% на початку 2025 року.

 

Відсоток тих, хто категорично не планує звертатися за такою допомогою, зменшився з 46% у 2022 році до 22% у 2025 році — це практично удвічі!

 

Суттєво збільшився запит на психологічну підтримку — з 41% до 71%!

 

86% українців вважають, що тему ментального здоров’я слід обговорювати більше, на початку 2024 року так вважали 75%.  А це показник того, як потрібна людям якісна, фахова інформація про ментальне здоров’я — і що є готовність її сприймати.

 

Що також потрібно виділити: позитивно змінюється ставлення до людей, які мають труднощі з ментальним здоров’ям. Абсолютна більшість опитуваних  висловлюють підтримку та розуміння, акцентують на важливості співчуття замість критики (92%).

 

Проводиться це дослідження, починаючи із 2022 року, щоб відстежувати, як змінюється ставлення українців до власного ментального здоров’я — й до проблем інших. Щоб розуміти, який з компонентів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилити чи скорегувати. Яку ще інформацію додати в Аптечку самодопомоги, якщо запит на таку інформацію зростає. Як ще розширити коло людей, які вміють надавати першу психологічну допомогу. Як українському суспільству зберегти ту неймовірну стійкість, яке воно демонструє — і вийти з цієї великої війни не поколінням травми, а поколінням вцілілих.

 

Версія для друку