Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#тияк: У Брусилівській громаді презентовано Обласний план заходів із реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоровʼя

19 Листопада 2024 • 10:57

Кіл-сть переглядів: 119

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Брусилівській територіальній громаді відбулася презентація Обласного плану заходів на 2024–2026 роки, спрямованого на впровадження Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні до 2030 року. Захід провели регіональна координаторка програми Ірина Гладка та консультант програми Олександр Дацюк.

 

Обласний план, затверджений начальником Житомирської обласної військової адміністрації у жовтні цього року, що передбачає створення цілісної системи психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в регіоні. Документ об’єднує наявні ресурси та експертизи для задоволення зростаючих потреб населення у психосоціальній підтримці.

 

Серед ключових завдань плану:

– інтеграція послуг із психічного здоров’я в усі сфери життя суспільства;

– підвищення ефективності роботи соціальних, медичних та освітніх установ;

– впровадження механізмів моніторингу та оцінки реалізації заходів.

 

Під час презентації також обговорювалися прогалини у сфері психосоціальної підтримки, які потребують додаткової уваги й питання маршрутизатора послуг у Брусилівській громаді.

 

Ірина Гладка акцентувала на важливості систематичного збору даних щодо виконання затверджених завдань. В області вже реалізується 78 заходів, охоплених Обласним планом, і до кінця року планується впровадити ще низку ініціатив.

«Ефективність впровадження програми залежить від злагодженої роботи всіх учасників процесу: освітніх, медичних, соціальних установ і громадських організацій. Моніторинг є ключовим інструментом для оцінки прогресу», — зазначила координаторка програми.

Презентація Обласного плану відбулася в рамках стратегічної сесії, організованої Pact Ukraine, яка також передбачає створення другого в області простору психосоціальної підтримки «Дбаю про себе».

 

Реалізація Обласного плану є важливим кроком у побудові стійкої системи охорони психічного здоров’я, здатної відповідати на виклики сьогодення. Активна участь місцевих громад, державних установ та громадських організацій є запорукою успішного впровадження заходів і забезпечення доступності психосоціальної підтримки для всіх мешканців регіону.

 

Довідково. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», за ініціативи Олени Зеленської, забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ. Керівницею Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА виступає перша заступниця начальника ОВА Наталія Остапченко.

Версія для друку