Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Тияк? “Жіноче коло підтримки”

07 Серпня 2023 • 11:22

Кіл-сть переглядів: 296

Війна – це кат, який залишає глибокий відбиток  на психологічному стані кожного українця й українки. Психологічне напруження, невизначеність та страх за власне життя і життя близьких заливають серця людей тривогою та печаллю. Ментальні наслідки війни проявляються на різних рівнях- від військових та вимушено переміщених осіб до мирних жителів, котрі далеко від активних бойових дій, у тому числі жінок, дітей і літніх людей.

 

Однак, незважаючи на подібні випробування, з’являються світлі промені надії й підтримки. Так, громадська організація “МИР на долоні” ще з 2014 року активно допомагає ВПО у розв’язанні їхніх проблем, а також організовує  безпечну реінтеграцію. Група взаємопідтримки побудована за принципом “Рівний-рівному”. Цей напрямок своєрідної самореабілітації можна застосувати для вирішення як життєвих проблем, так і професійного вигорання.

 

ГО “Мир на долоні” організовує неформальні зустрічі під назвою «Жіноче коло підтримки», де обговорюються методи та методики для подолання стресу і депресій, а також розглядаються проблеми адаптації на новому місці проживання.

 

Для надання психологічної допомоги запрошується психологиня Анна Демченко. Фахівчиня обговорює з учасницями та учасниками найкращу допомогу для України із досвіду ізраїльських кризових психологів та американських військових психотерапевтів на базі таких практичних кейсів та вправ:

 

– психіка / дух / соціум;

 

– тілесні практики;

 

– емоції / думки / тіло.

 

На останній зустрічі, що відбулася 2 серпня, 20 вимушено переміщених жінок активно працювали зі спікерками, ділилися життєвими обставинами не стримуючи сліз.

 

Наприкінці заходу всіх учасниць очікував сюрприз у вигляді великих продуктових наборів від депутатки ВРУ Тані Циби, яка щиро підтримує жінок-ВПО. Вона завжди на боці жіночого руху на Житомирщині, опікується питаннями ментального здоров‘я і допомагає в рамках своїх можливостей!

 

Підтримуймо один одного. Разом ми сильні! Миру всім у долоні!

 

Версія для друку