Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У філії «Коростенське лісомисливське господарство» випустили фазанів у вільний політ

16 Березня 2023 • 14:40

Кіл-сть переглядів: 119

У філії «Коростенське лісомисливське господарство» Державного підприємства “Ліси України” займаються вирощуванням розкішних і дещо екзотичних для нашого регіону птахів — фазанів. Вольєр для утримання і розведення цих птахів побудували понад два роки тому у Пилипівському лісництві, тоді ж з Кіровоградщини та завезли маточне поголів’я.

 

А сьогодні молодняк, який виростили лісівники, випустили у мисливські угіддя філії «Коростенське лісомисливське господарство» (Богунське лісництво).

 

Фазани — птахи дуже обережні та чутливі до стресу, за першої ж нагоди намагаються втекти. Птахи запам’ятовують людину, яка їх годує, її голос, одяг. Тому зазвичай за підгодівлю та догляд за фазанами відповідає конкретна людина.

 

У природному середовищі надійним укриттям для фазанів є зарості чагарнику або густа висока трава, де вони можуть сховатися від ворогів. Безумовно, лісівники врахували ці особливості при обранні місця їх розселення та врегулювали чисельність хижих звірів і птахів, які можуть їм загрожувати.

 

Для комфортного проживання фазанів в угіддях лісівники створили усі необхідні умови. Єгерська служба дбатиме про підгодівлю та охорону угідь від браконьєрів, хижих звірів та птахів.

 

Лісівники мають надію, що ці диво-птахи приживуться у наших лісах та даватимуть потомство вже у дикій природі. В подальшому планують інкубувати 1,5 тис. яєць та випустити фазанів у молодшому віці.

 

Версія для друку