Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У спеціалізованому чат-боті можуть отримати правову допомогу представники вразливих до ВІЛ груп населення

12 Листопада 2021 • 16:04

Кіл-сть переглядів: 210

Cистема БПД запускає спеціалізований чат для надання первинної правової допомоги представникам вразливих до ВІЛ груп населення. Про це повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області.

 

Онлайн-інструмент розробили Координаційний центр з надання правової допомоги та Українська фундація правової допомоги за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” у межах Ukrainian Access to Justice School of Practice. Консультацію в ньому надають юристи, які працюють у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та пройшли спеціалізоване навчання з аспектів надання правової допомоги представникам вразливих до ВІЛ груп населення.

 

Звертатися на онлайн-чат, у першу чергу, варто з правових питань та проблем, що були спричинені дискримінацією через соціальний статус, стиль життя, стан здоров’я представників вразливих до ВІЛ груп населення. Також усі, хто належать до вразливих до ВІЛ груп населення, можуть тут отримати консультацію юристів щодо:

 

доступу до медичних послуг;

 

вибору або заміни лікаря;

 

вибору закладу охорони здоров’я;

 

збереження медичної таємниці;

 

медичного втручання та права на відмову від медичного втручання;

 

оскарження неправомірних рішень працівників закладів охорони здоров’я;

 

неупередженого ставлення під час отримання медичних послуг;

 

поваги честі та гідності під час отримання медичної допомоги;

 

захисту від будь-яких форм дискримінації.

 

Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Підвищення довіри людей до державних сервісів дасть можливість забезпечити рівний доступ до правосуддя та дотримання прав людини, а з іншого боку допоможе державі контролювати зростання в країні таких захворювань, як гепатит, туберкульоз, СНІД.  Комунікація через зручні для людей канали зв’язку у майбутньому допоможе налагодити цю довіру.

 

Долучитися до чат-боту можна за посиланням https://t.me/vulnerableua_bot 

Версія для друку