Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У закладах освіти Житомирщини з’явиться поліцейська варта безпеки

16 Січня 2024 • 16:37

Кіл-сть переглядів: 765

Днями стартувало навчання для діючих правоохоронців, які заступатимуть на службу у закладах освіти у межах реалізації проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки». Згодом їх замінять офіцери СОБ, які після оголошення набору пройдуть відбір та відповідну підготовку. 

 

Цей проєкт реалізується за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції. Його мета – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни та створити безпекове середовище після війни.

 

Вже в січні варта безпеки з’явиться у 20 закладах освіти Житомирщини, насамперед у тих громадах, які знаходяться на кордоні з республікою білорусь — зокрема Словечно, Народичі, Овруч, Олевськ, Гладковичі. А впродовж року таких навчальних закладів має стати 150.

 

До повноважень поліцейських входитиме пропускний режим (в багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металошукачі), комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення.

 

Один із найважливіших моментів у роботі – спілкування з дітьми у навчальному закладі, зокрема про загрозу вибухонебезпечних та будь-яких невідомих предметів, з якими дитина може стикнутися.

 

Поліцейські нестимуть службу в такому режимі тимчасово, поки майбутні офіцери Служби освітньої безпеки після оголошення конкурсу проходитимуть відбір, навчання та підготовку.

 

Нова модель освітнього правопорядку покликана забезпечити безпечне середовище, в якому зростатимуть діти.

Версія для друку