Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі лікарі обговорили шляхи профілактики захворювань на туберкульоз

21 Березня 2017 • 14:51

Кіл-сть переглядів: 547

1Україна входить до п’ятірки найнебезпечніших країн щодо поширення мультирезистентного туберкульозу. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я впроваджує глобальну програму з подолання туберкульозу в Україні за умов виконання нашою державою низки конкретних вимог.

 

Про це говорили сьогодні, 21 березня, на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер «Імунізація населення як фактор профілактики соціально значущих хвороб. Проблеми туберкульозу».

 

«Минулого року із усіх захворілих на туберкульоз в Україні 40% є особами без постійного місця проживання, а решта – соціально активні громадяни. У 2016 році в Україні на 8% зросла кількість хворих на туберкульоз дітей, із них – 33 дитини до року. А помирає щороку від цієї недуги майже 5 тисяч осіб (кожний шостий хворий на туберкульоз). Україна входить до п’ятірки найнебезпечніших країн щодо поширення мультирезистентного туберкульозу. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я впроваджує глобальну програму з подолання туберкульозу в Україні за умов виконання нашою державою низки конкретних вимог», – сказав голова Координаційної ради Павло Яворський.

 

Також він додав, що підвалини зростання такого небезпечного  захворювання, а особливо серед дітей  були закладені ще 10-15 років тому, коли  в Україні почав з’являтися прошарок так званих «активістів», які разом з окремими ЗМІ почали проводити антивакцинальну кампанію. Наслідки тієї антигуманної пропаганди просто жахливі.

 

Спосіб створення імунітету дитини – вакцинація. Будь-яка інфекція може бути ліквідована при рівні колективного імунітету у 95%.

 

Учасники заходу також обговорили сучасні  методи діагностики туберкульозу та актуальні питання дотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом закладами охорони здоров’я області.  Наголошувалось й на важливій ролі ефективного спілкування у практиці медичних працівників з питань імунізації.

 

Нагадаємо, що лікарів сімейної медицини області навчають, як працювати із хворими груп ризику.

Версія для друку