У Житомирі навчали, як впроваджувати механізм енергосервісу у бюджетній сфері
17 Червня 2016 • 11:18
Кіл-сть переглядів: 1 531
Сьогодні, 17 червня, у Житомирській облдержадміністрації відбувся семінар-нарада «Впровадження механізму енергосервісу на об’єктах бюджетної сфери та ОСББ».
Захід за участю голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука, першого заступника голови Житомирської облдержадміністрації Геннадія Дмитренка, першого заступника голови облради Володимира Ширми мав на меті показати, яким чином буде впроваджуватись енергосервіс у бюджетні сфери області.
Для всіх присутніх – керівників структурних підрозділів ОДА, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, підприємств-виробників енергоефективного обладнання і матеріалів, управителів ОСББ та ЖБК – Сергій Савчук детально розповів про правові засади впровадження енергосервісу. Зокрема, голова Держенергоефективності зазначив, що вже створено законодавчу базу енергосервісу та розроблені механізми енергосервісних договорів.
«Відповідно до нового законодавства в Україні вводиться таке поняття як «енергосервіс в бюджетній сфері» і відкривається таке поняття як «довгострокове бюджетне зобов’язання до 10 років» – зобов’язання на оплату енергосервісних компаній. Це відомий світу механізм і Європа ним активно користується. На сьогодні можливість працювати по енергосервісним контрактам, де енергосервіс закуповується через тендер, є для багатьох складним та незрозумілим механізмом. Тому проведення спільної з Житомирською облдержадміністрацією інформаційно-роз’яснювальної роботи для керівників бюджетних установ є дуже важливим кроком у впровадженні енергосервісу в області», – наголосив Сергій Савчук.
Перший заступник голови Житомирської ОДА Геннадій Дмитренко зауважив, що в області вже результативно діє низка програм, які допомогають домогосподарствам стати енергоефективними, а жителям – сплачувати менше за житлово-комунальні послуги. З початку дії таких програм домогосподарствам Житомирщини видано 5418 кредитів на загальну суму 84,6 млн грн, у тому числі для 8 ОСББ на суму 534,1 тис. грн. І наступним кроком у заощадженні енергоносіїв, скороченні витрат на їх оплату, є укладання енергосервісних договорів.
Також під час семінар-наради керівник проектів з енергосервісу КП «КиївЕСКО» Олексій Корчміт ознайомив усіх з практичною стороною впровадження енергосервісу, розповів про перешкоди та можливості для бізнесу та розпорядників бюджетних коштів.