Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі обговорили стан забезпечення протезно-ортопедичними виробами осіб з інвалідністю

22 Листопада 2024 • 16:21

Кіл-сть переглядів: 717

21 листопада в Житомирі, у Центрі життєстійкості, відбувся круглий стіл, присвячений стану забезпечення протезно-ортопедичними виробами осіб з інвалідністю, зокрема осіб, які набули інвалідності внаслідок війни. Захід проводився у змішаному форматі — офлайн та через відеоконференцію.

 

Метою круглого столу було обговорення актуальних питань забезпечення сучасними протезно-ортопедичними засобами, а також напрацювання дорожньої карти для оптимізації цього процесу.

 

Організатором заходу виступив керівник Житомирського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ярослав Возний. Також участь у круглому столі взяли заступник директора Департаменту соціального захисту Житомирської ОВА Анатолій Дяченко, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській обласній військовій адміністрації Неля Ковалюк, начальник управління у справах ветеранів війни департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Андрій Забігайло, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадські організації, протезно-ортопедичні підприємства.

 

Під час діалогу учасники обговорили питання протезування в області та країні, діяльність протезно-ортопедичних підприємств різних форм власності, поточний стан забезпечення осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами, реабілітаційний процес, погляд очима користувачів.

 

Своїм досвідом реабілітації та протезування поділився учасник АТО/ООС офіцер, старший лейтенант Новоград-Волинської танкової бригади Андрій Абдуліна, який біля м. Дебальцеве отримав серйозні травми й втратив руку та стопу. Він зазначив, що головним реабілітологом і стимулом до одужання стала його дружина, яка не здавалася і постійно підтримувала його.

 

Сьогодні Андрій живе повноцінним життям, маючи протез руки та ноги. Ветеран займається спортом, ходить у гори та проходить до 15 км на протезі. За його словами, це стало можливим завдяки сучасним протезам, які дають змогу вести активний і насичений спосіб життя.

 

Ярослав Возний зауважив, що за протезування платить держава і його вартість може бути від декількох тисяч до декількох сотень тисяч. Виготовлення та встановлення протезів займає до двох місяців.

 

Довідково. 26 лютого 2015 року Указом № 108/2015 «Про відзначення державними нагородами України». За виняткову мужність та героїзм, виявлені в боях на Дебальцевському плацдармі Андрій Абдулін був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 

 

 

 

 

Версія для друку