У Житомирі презентували методичний посібник з протидії ненависті та поштові листівки
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_06/DSC_0302.jpg)
22 Червня 2017 • 15:07
Кіл-сть переглядів: 521
У Житомирі презентували методичний посібник «Поради з протидії мові ненависті через освіту з прав людини: український вимір», автором-упорядником якого є Надія Павлик, кандидат педагогічних наук, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Презентація проходила сьогодні, 22 червня, на прес-конференції з нагоди проведення на Житомирщині Міжнародної акції «Рух проти ненависті: регіональний вимір» за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.
«Такі ініціативи і починання є надважливими для суспільства. Необхідно творити добрі, гарні справи. Тож дякую організаторам таких акцій за те, що вносите позитив і викорінюєте ненависть», – зазначив Ярослав Лагута.
Посібник висвітлює зміст основних понять освіти у сфері прав людини, характеризує етапи організації неформальної освіти з протидії мові ненависті, а також у посібнику подано практичні розробки з протидії мові ненависті через освіту з прав людини.
Автор посібника Надія Павлик наголошує на тому, що видання адресовано, в першу чергу, фахівцям соціальної та педагогічної сфер, студентам і аспірантам педагогічних спеціальностей, активістам дитячих та молодіжних громадських організацій, а також усім зацікавленим у формуванні громадянського суспільства та викладанні висвітлених у виданні тем.
Також на прес-конференції були презентовані поштові листівки, створені житомирським художником-карикатуристом Василем Вознюком у рамках кампанії «No Hate Speech Movement» та проекту Укрпошти «Пошта добра».
Нагадаємо, що у минулому році у прес-конференції брав участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.
Довідково. Методичне видання та листівки надруковані за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України. Проект реалізовується у рамках кампанії Ради Європи «No Hate Speech Movement».
Загальноєвропейська кампанія «No Hate Speech Movement» започаткована у 2013 році Радою Європи з метою протидії розпалюванню ненависті у спілкуванні, інтернет-мережі, засобах масової інформації шляхом надання молоді знань і навичок, необхідних для виявлення та протидії порушенням прав людини. Кампанія діє у 47 країнах Європи. В Україні отримала назву «Рух проти ненависті».