Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі пройшов вечір пам’яті Олега Ольжича. ФОТО

20 Липня 2017 • 12:56

Кіл-сть переглядів: 458

У Житомирі пройшов вечір пам’яті до 110-ї річниці від дня народження політичного діяча, українського поета та археолога Олега Ольжича.

Захід пройшов сьогодні, 20липня, в обласній універсальні науковій бібліотеці імені Олега Ольжича за участю заступника начальника управління культури облдержадміністрації Світлани Дзядевич.

Усі присутні ознайомилися із життєвим шляхом українського політичного діяча.

Також у бібліотеці на 1 поверсі постійно діє виставка присвячена Олегу Ольжичу.

Завтра, 20 липня, до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу покладатимуть квіти.

Також в Домі української культури пройдуть заходи з нагоди відзначення 110-річниці від дня народження Олега Ольжича, а саме:

11.00 год. – відкриття

11.50 год. – перегляд експозиції присвяченої Олегу Ольжичу «Захочеш і будеш»

12.15 год. – перегляд документального фільму, присвяченого Олегу Ольжичу «Ольжич».

Довідково. Олег Ольжич (справжнє ім’я Олег Олександрович Кандиба) народився у Житомирі 8 липня (21 липня за новим стилем) 1907 року.

Батько — відомий поет і письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім – Олександр Олесь), мати – Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.

Університетські студії закінчив у Карловому університеті в Празі доктором філософії. Був асистентом Українського Вільного університету в Празі. У 1938 р. читав лекції (слов’янська археологія) в Гарвардському університеті та був ініціатором організації Українського наукового інституту в США. Знав 9 європейських мов.

У 1930-40-х рр. був активним учасником українського націоналістичного руху, одним з лідерів ОУН.

25 травня 1944 року його заарештовало гестапо у Львові. Ольжича ув’язнили у «бараці» Целленбау – окремому блоці для особливо важливих в’язнів на території концентраційного табору Заксенгаузен. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944 року.

Версія для друку