Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі публічно обговорили шляхи втілення медичної реформи у життя

26 Жовтня 2017 • 13:55

Кіл-сть переглядів: 493

Що передбачає реформа спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги – одне з гострих та непростих питань у галузі, яке хвилює більшість лікарів Житомирщини.

 

Про те, які найбільш ефективні шляхи її втілення у життя, обговорили учасники публічної консультації з питань реформи вторинної ланки медицини сьогодні, 26 жовтня.

 

Разом із начальником управління охорони здоров’я ОДА Миколою Сусликом, представником МОЗ Наталією Острополець та експертом з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ Олександром Ябчанкою медичні працівники проаналізували майбутні кроки у розвитку спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги.

 

«Щоб бути готовими до реформування, нам потрібно точно знати, що нас очікує. І щоб достойно пройти цей процес, ви маєте знати, що робити в подальшому. А для цього потрібно вчитися, згуртуватись та не бути байдужими. Сьогодні під егідою МОЗ говоритимемо про спеціалізовану та високоспеціалізовану медицину. Сподіваюсь, що у нас буде прямий діалог і пропозиції, які ви озвучите, обов’язково експерти донесуть до розробників відповідного законопроекту», – зазначив Микола Суслик, відкриваючи нараду.

 

Експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Ябчанка наголосив на тому, що до реформування вторинної ланки медичної допомоги розпочнеться з 2020 року.

 

«Коли на первинній ланці процеси у зміні фінансування медичних закладів розпочинаються у наступному році, то спеціалізована та високоспеціалізована медичної допомоги протягом 2018-2019 років будуть готуватись до реформування. Власником таких закладів залишається громада. До реформи заклад фінансуватиме заклад місцевого самоврядування. Після реформи заклад отримуватиме фінансування від держави напряму – за обсяг виконаної роботи. Керівник стане менеджером закладу охорони здоров’я», – розповів Олександр Ябчанка.

 

Учасники активно включились у дискусію та ставили запитання експертам – стане заклад установою чи підприємством після реформування, чи потрібно отримувати знову ліценцію у МОЗ на право займатись медичною практикою тощо.

 

Нагадаємо, що нещодавно Микола Суслик розповів про реформу медицини на первинній ланці: кожен пацієнт має отримати допомогу у кваліфікованого лікаря, якому довіряє.

 

 

Довідково: Публічна консультація відбулась у рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ»: Взаємодія заради змін», який організований громадською організацією “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та аналітичного центру CEDOS, представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України.

 

Мета туру – залучити найактивніші спільноти країни до вироблення нової державної політики. Збір та врахування позицій виконавців реформ та тих, на кого ці реформи вплинуть, має стати стандартом роботи виконавчої влади для успішної розробки та впровадження якісних змін.

Версія для друку