Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі розробили проект регіонального плану реформування інтернатів

15 Березня 2018 • 10:14

Кіл-сть переглядів: 864

1Житомирська область сьогодні на передовій щодо реформування закладів інституційного догляду, а після підписання меморандуму із фундацією «Lumos» – перша розробляє регіональний план реформування інтернатів.

 

Напрацьований проект плану, зокрема, послуги, які будуть надаватися дітям з інвалідністю, дітям з особливими освітніми потребами, дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування презентували вчора, 14 березня, за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.

 

«В рамках реформи деінституціалізації ми напрацьовуємо регіональний план.  Ідея цього плану – не закриття інтернатів, а надання послуг для таких діток на місцях. Максимальний період часу діти мають проводити у сім’ях із батьками. Напрацьований проект плану містить перелік послуг, які будуть надаватися», – сказав Ярослав Лагута.

 

Над створенням проекту регіонального плану з реформування інтернатів працювали протягом 3 днів групи спеціалістів, серед яких представники Мінсоцполітики України, Уповноважено Президента України з прав дитини та керівники відповідних структурних підрозділів ОДА.

 

Види послуг, які будуть надаватися – медичне супроводження, соціальні послуги, освітні послуги та послуги для дітей з інвалідністю.

 

Для медичного супроводження Житомирська область забезпечена матеріальною базою. Такі послуги надаватимуться у Центрі матері й дитини, катамнестичному відділенні та у денному стаціонарі по догляду за дітьми віком від 4 місяців життя до 1,5-3 роки.

 

Крім цього, буде створений абсолютно новий Центр раннього втручання – їх буде 4 (у кожному госпітальному окрузі). Планується, що у Житомирі він працюватиме на базі Будинку дитини. Такий центр матиме мобільну групу кваліфікованих спеціалістів, які зможуть надавати допомогу діткам на місцях.

 

Серед соціальних послуг для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я та інше. Також надаватимуться соціальні послуги інтеграції випускників інтернатних закладів, супроводження сімей, в яких живуть такі діти та соціальна адаптація.

 

З’явиться і нова послуга – проживання із підтримкою. Дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування надаватиметься соціальна квартира.

 

Що стосується освітніх послуг – регіональним планом передбачено забезпечення інклюзивного навчання. На Житомирщині планують створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів. До навчання будуть залучені різноманітні фахівці для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

Для дітей з інвалідністю також розроблений перелік послуг. Він включає роботу з дітьми та роботу з батьками.

Версія для друку