У Житомирі відбулася стратегічна сесія з розробки Регіонального плану на 2025-2026 роки для забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні
06 Лютого 2025 • 16:52
Кіл-сть переглядів: 48
Сьогодні, 06 лютого, у Житомирі відбулася стратегічна сесія з розробки Регіонального плану Житомирської області на 2025-2026 роки в межах реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини України на зростання в сімейному оточенні на 2024-2028 роки. Захід організувала Житомирська обласна військова адміністрація за підтримки благодійної організації «БФ «Люмос Україна».
До обговорення долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, представники структурних підрозділів ОВА, територіальних громад області та фахівці у сфері захисту прав дітей.
Основною метою сесії стало розроблення конкретного переліку заходів для виконання завдань Стратегії у 2025-2026 роках. Серед ключових напрямків – запобігання потраплянню дітей до закладів інституційного догляду, розвиток сімейних форм виховання, підтримка сімей у складних життєвих обставинах та ефективний механізм моніторингу реалізації заходів.
За даними служб у справах дітей, на обліку в області перебуває 2884 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 94,6% виховуються у сім’ях. Зокрема, 73,6% дітей перебувають під опікою родичів, однак залишається частина дітей, які потребують влаштування до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
Нині у Житомирській області функціонує 73 дитячі будинки сімейного типу та 128 прийомних сімей, у яких виховується 707 дітей.
«В області на обліку служб у справах дітей перебуває близько трьох тисяч дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це свідчить про необхідність подальшого розвитку сімейних форм виховання та підтримки сімей, які потребують допомоги», – зазначив Віктор Градівський.
Учасники сесії провели глибокий аналіз проблематики – розробили так зване «дерево проблем», що дозволить виявити основні причини ситуації та визначити ефективні шляхи вирішення. Як результат, напрацьовано алгоритм дій у межах Плану заходів на 2025-2026 роки, який містить чіткі ініціативи, відповідальних осіб та строки реалізації.
Також було визначено систему моніторингу, яка допоможе оцінювати ефективність впроваджуваних заходів, забезпечувати прозорість процесу та вчасно коригувати стратегію для досягнення найкращих результатів.
Проведення цієї стратегічної сесії стане важливим кроком у процесі реформування системи захисту дітей. Реалізація регіонального плану дозволить значно зменшити кількість дітей, які потрапляють до інституційних закладів, та забезпечить кожній дитині можливість виховуватися у сімейному середовищі, що є ключовою метою державної політики у цій сфері.