Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії

04 Червня 2023 • 11:46

Кіл-сть переглядів: 386

Сьогодні, 04 червня, в Україні День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації. Скорботна дата була створена 2022 року після повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої країни.

 

У Житомирі захід відбувся в історичній місцині — Замкова гора, де на дерево, яке символізує життя, діти та дорослі пов’язали дзвоники, які  символізують душі українських дітей, які загинули від рук російських окупантів, а дзвін — їхні голоси, які будуть вічно звучати в серцях українців.

 

Житомирська область також потерпала і потерпає від зброї агресора. Так, 08 березня 2022 року, п’ятеро рідних сім’ї Володимира Ободзінського загинули від удару двох авіабомб, які були скинуті російськими військовими на їхній будинок в Малинській громаді. Тоді загинуло 3 дітей, це двійнятка, яким було лише один рік та хлопчик-підліток.

 

В рамках заходу була оголошена хвилина мовчання за загиблими та заступник начальника Житомирської ОВА звернувся до Володимира Ободзінського та присутніх.

 

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять всіх загиблих та постраждалих дітей, від рук російської навали. Мені бракує слів описати, який біль охоплює серця тих, хто втратив дитину. Для батьків це найстрашніше горе. І наш обов’язок підтримати Вас Володимире та всіх хто постраждав від війни», — сказав Юрій Денисовець.

 

За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Ці злочини не мають строку давності, росія обов’язково понесе за них відповідальність, як і за всі свої дії проти нашої країни.

 

Докладемо усіх зусиль, щоб покарати кожного росіянина, від рук якого постраждала українська дитина.

 

Не пробачимо. Пам’ятаємо…

 

Довідково. Щодня українські діти потерпають від рук агресора, починаючи з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення в Україні офіційно загинуло 485 дітей, поранено 1005, зникло безвісти 389 але ці цифри є неостаточними, точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини територій України.

 

Щороку, 04 червня, на Замковій горі буде чути дзвін цих дзвіночків – голоси загинувших дітей, а цілий рік ці дзвіночки будуть знаходитися в Свято-Михайлівському кафедральному соборі де кожен зможе почути голоси дітей — дзвін.

 

Версія для друку