Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирській області озимі зернові культури засіяли на площі 115,8 тис. га

11 Грудня 2023 • 14:09

Кіл-сть переглядів: 239

За оперативними даними Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА у всіх категоріях господарств області озимі зернові культури під урожай 2024 року посіяні на площі 115,8 тис. га, під урожай 2023 року було засіяно 134,3 тис. га, зокрема: пшеницю посіяно на площі 100,5 тис. га, ячмінь – 7,0 тис. га, жито – 8,3 тис. га.

 

Під озимий ріпак, збільшили посівну площу – до 38,9 тис. га, перевищивши торішній показник на 1,6 тис. га.

 

Причиною зменшення площ під озимими зерновими культурами є суха погода серпня та вересня, яка негативно вплинула на формування вологозапасів у ґрунті. Через це деякі агропідприємства вирішили не ризикувати й утрималися від осінньої посівної кампанії.

 

За інформацією Житомирського обласного центру із гідрометеорології суха погода серпня і вересня не сприяла накопиченню та формуванню вологозапасів в ґрунті на полях призначених під посів озимих зернових культур, тому деякі сільськогосподарські підприємства не ризикнули поводити осінню посівну кампанію, як результат маємо дещо нижчі показники по посіву озимих зернових культур.

 

Окрім цього, частина сільськогосподарських підприємств вирішила переглянути структуру посівних площ під урожай 2024 року на користь високорентабельних культур, таких як соя, соняшник та ріпак.

 

Версія для друку