У Житомирській ОВА відбулося засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) захисників
27 Листопада 2024 • 14:31
Кіл-сть переглядів: 187
На минулому тижні відбулося засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) захисників України при Житомирській обласній військовій адміністрації. Ініціатором заходу виступив голова Координаційної ради Михайло Сліпченко.
На засіданні були присутні члени Координаційної ради, ветерани, представники громадських організацій, державних установ, начальник відділу ветеранської політики Житомирської ОВА Денис Соколовський та начальник управління у справах ветеранів війни Андрій Забігайло.
На порядку денному розглянули важливі питання, зокрема:
- адаптація військових, які повернулися з лінії фронту;
- надання практичної допомоги у відкритті власної справи;
- організація юридичного супроводу для ветеранів;
- психологічна допомога та підтримка;
- лікування та реабілітація учасників бойових дій.
Особливу увагу було приділено темі соціальної інтеграції ветеранів та запобігання їхньому відчуттю ізольованості. Засідання сприяло визначенню шляхів ефективної підтримки захисників України та їхніх родин.
Як зазначив Михайло Сліпченко, головне і першочергове завдання ради — це всебічна допомога військовим у розв’язання проблемних питань та звернень.
«Це завдання стосується як державного, так і місцевого рівнів. Допомога потрібна всім ветеранам — тим, хто пішов на захист країни в лютому 2022 року, у 2024 році чи в будь-який інший день, починаючи з 2014 року. Кожен із них заслуговує на нашу підтримку», — підкреслив голова Координаційної ради.
Денис Соколовський нагадав, що в області вже створено 22 ветеранських простори де військові або члени родин військового можуть отримати певні послуги: освітні, медичні, психологічну допомогу, соціальну адаптацію тощо.
Ветерани та їхні сім’ї також мають можливість започаткувати власну справу. Для цього необхідно звернутися до центру зайнятості, пройти відповідне навчання, розробити бізнес-план і подати заявку на отримання фінансування. Основною умовою для отримання гранту є створення нових робочих місць.
- До 250 тисяч гривень можуть отримати учасники бойових дій, створивши одне робоче місце.
- До 500 тисяч гривень надається за створення двох робочих місць.
Юрист обласного Денного центру розв’язання соціально-психологічних проблем Дмитро Тимофієнко звернув увагу на те, що головною проблемою військових після повернення з війни є тривалий процес адаптації до мирного життя.
«Адаптація займає тривалий час, але жити та вливатися в соціум потрібно з перших днів. Окрім психологічної допомоги, ветерани та їхні сім’ї потребують і юридичної підтримки для оформлення необхідних документів, пільг і статусів», — зазначив Дмитро Тимофієнко.
Він також підкреслив важливість активізації діяльності громадських організацій у селах і містах області, які мають відігравати важливу роль у розв’язанні питань підтримки ветеранів.
За результатами засідання були напрацьовані спільні рішення та надані відповідні доручення, спрямовані на вдосконалення реалізації ветеранської політики в області.